YARI YIL TATİLİNİN KEYFİ İPEKYOLU’NDA SÜRÜYOR

24 Ocak 2022 Pazartesi, 16:41
İpekyolu Belediyesi yarı yıl tatil şenlikleri kapsamında öğrencilere yönelik sürdürdüğü etkinliklere devam ediyor.
İpekyolu Belediyesi, 21 Ocak 2022 Cuma günü okulların yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla çocukların 15 tatilinde kaliteli vakit geçirebilmeleri, eğlenebilmeleri amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. 24 Ocak 06. Şubat  saat 11.00 14.00 saatleri arasındaki  etkinlikler 15 gün boyunca devam edecek.
Tüm öğrencilerin tatil sürelerini birbirinden farklı etkinliklerle geçirmesini sağlayan ve bu kapsamda ilçe sınırlarında birbirinden farklı etkinlikleri öğrencilerle buluşturan İpekyolu Belediyesi, bu kez de çocukları ücretsiz olarak tiyatro gösterisi ile buluşturdu.
Belediyeye bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Van Devlet Tiyatrosu’nda düzenlenen “Kayıp Masallar” adlı ücretsiz  tiyatro gösterimine öğrenci ve veliler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
Tiyatroyu izlemeye İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli eğitim Müdürü, belediye birim müdürleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Tiyatro etkinliğinde bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Siz değerli çocuklar her biriniz çok özelsiniz ve geleceğimizsiniz. Yarı yıl tatilinizi dolu dolu geçirmeniz ümidiyle derslerinizde başarılar diliyorum hepinize iyi tatiller diliyorum.”dedi
Masalların önemi ve sürekliliği hakkında bilgi veren tiyatro oyununda ayrıca doğa dengesinin korunması hakkında eğitici mesajlar verildi. Tiyatro oyunun ardından çocuk şarkılarının seslendirildiği bando gösterisine seyiriciler de eşlik ederek keyifli dakikalar yaşadı.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz