Van’daki 24 Bin Öğretmene Kitap Hediye Edildi

25 Kasım 2022 Cuma, 14:43

Van’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Tiyatro Salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Öğretmenler Günü Dolayısıyla Valilik tarafından ilde görev yapan 24 bin öğretmene kitap hediye edildi.

Kutlama etkinliğinde konuşan Valimiz Ozan Balcı, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenle, ahirete irtihal eden öğretmenlere rahmet, hayatta olan öğretmenlere aileleriyle birlikte sağlık ve sıhhat diledi.

Öğretmenleri çok sevdiğini belirten Valimiz; “Öğretmenlerimiz memleketimizin, milletimizin, ülkemizin, yükselmesine yücelmesine, en önemlisi, insan kaynağının yetiştirilmesine anlamlı katkı sağlıyor. Her zaman öğretmenlerimizin yanındayım. Çabamız öğretmenlerimizin problemlerini ortadan kaldırmak ve onlara yardımcı olmaktır. Eğitim birinci önceliğimizdir. Van’da da eğitim adına çok güzel işler yapıyoruz. İnşallah öğretmenlerimizle birlikte Van’ın akademik başarısını 5 yıl içerisinde üst seviyelere çıkaracağız. Bu kutsal mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Emekli olan öğretmenlerimize de memleketimize, milletimize sundukları katkıdan dolayı müteşekkir olduğumu belirtiyorum.” Dedi.

Program, yeni atanan öğretmenlerin ant içmesi, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi verilmesi ve orotoryo ile son buldu.

Kutlama programına Vali Ozan Balcı’nın yanı sıra Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Vali Yardımcıları Yavuz Arslan, Adem Balkanlıoğlu, Murat Yayabaşı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özay, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz