Van Valiliğin’den Kayıp Tekne Açıklaması

29 Haziran 2020 Pazartesi, 14:48

Van Gölü’nde mültecileri taşıyan geminin battığı ve yüzlerce mültecinin kaybolduğu iddiaları üzerine Van Valiliği tarafından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada; “İlimiz Gevaş İlçesi Yoldöndü Jandarma Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Altınsaç Mahallesinde 27 Haziran 2020 günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş isimli şahıslardan uzun süre haber alınamaması üzerine, mahalle muhtarı, 28 Haziran 2020 günü saat 18.00’da hem Van hem de Bitlis ilindeki güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştur.” denildi.

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına ait, gece görüşlü termal kameralı helikopter, İHA ve botlarla, göl ve çevresinde arama-tarama faaliyeti başlatıldığı, kayıp şahıslardan Medeni Akbaş’ın, 28 Haziran 2020 saat 23.00 sıralarında Tuşba İlçesi Çitören Mahallesi’nde bulunduğu belirtildi.

Bölgede havadan ve gölden tüm imkânlarla arama-tarama çalışmalarına devam edildiği, kayıp olduğu iddia edilen tekne ve Sedat Akbaş ile ilgili hiçbir ize rastlanılmadığı açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz