VAN URARTU MÜZESİ’NDE VANLI GENÇLERLE SIRADIŞI BİR GÜN

05 Nisan 2021 Pazartesi, 21:50

Van’ın düşman işgalinden kurtarılışının 103. yıldönümü coşku ve heyecanla kutlandı.

Genç Kadem üyeleri böylesi önemli bir günde, Van’ın kurtuluşunun 103. Yılına özel olarak düzenlediği “Gençlerle Müzede Söyleşiler” adlı programla, Vanlı gençlere Van’ın tarihi önemini anlatarak, tarihi mirasın sahiplenmeleri noktasında bilinç oluşturmak ve Van Urartu müzemizin güzelliklerini göstermeyi amaçladı. Sabah 07:00’de başlayıp akşam 18:00’de sona eren programda dolu dolu bir içerik ve deneyim gençlerle buluştu.

Programa başvuru sürecinde, Van ve ilçelerinden çok fazla sayıda genç etkinliğe ilgi gösterdi. Oldukça yüksek başvuruya rağmen pandemi koşullarından dolayı sınırlı sayıda katılımcı programa kabul edildi. Van Urartu Müzesi’nde gerçekleşen, “Geçmiş ile Gelecek” arasındaki bağlantının ele alındığı, Van’ın tarihsel gelişim ve stratejik öneminin anlatıldığı programda, uzman isimler; Prof. Dr. Suvat Parin, Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Öğr. Gör. Cem Haydaroğlu ve Vanlı iş insanı Kayhan Türkmenoğlu tarafından gençler bilgilendirildi.  Gün boyu devam eden etkinliklerde gençler, Van Urartu Müzesi’nde heyecanlı, keyifli ve dolu dolu bir gün geçirdi.

 

Akabinde Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve Eşi Meral Bilmez hanımefendi ile buluşan gençler, Van halkının 2 Nisan Kurtuluş Günü’nü tebrik ederek şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz dediler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz