Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nejdet Takva, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

09 Ocak 2017 Pazartesi, 16:18

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nejdet Takva, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Takva, mesajında, iletişimin en güçlü kanallardan olan basının, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracı olduğunu belirtti.

Kamusal görev yapan basının, kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunduğuna dikkati çeken Takva, toplumların aydınlanmasında, reaksiyon göstermesinde önemli bir rol üstlenen basının, internet ve sosyal medya ile yelpazesini genişlettiğini, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaştığını belirtti.

İnsanın çevresinde ve dünyada olup bitenleri öğrenerek, başkalarına duyurma ihtiyacı hissettiğini ifade eden Takva, şöyle devam etti:

“Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan basın, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim.”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz