Van Ticaret Borsası Bölgeye Açılıyor

Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Memduhoğlu, Hakkari ve Yüksekova ilçesinden sonra Muş’ta da çalışma ofisi açtıklarını söyledi

10 Aralık 2015 Perşembe, 17:43
Van Ticaret Borsası Bölgeye Açılıyor

Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Memduhoğlu, Hakkari ve Yüksekova ilçesinden sonra Muş’ta da çalışma ofisi açtıklarını söyledi.

Muş’ta temsilcilik açılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Van Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Memduhoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile gerçekleştirdikleri yoğun müzakereler, ısrarcı ve kararlı tutumları neticesinde uzun yıllardır faaliyet alanlarına dahil edilmeye çalışılan Muş’u da borsaya kazandırdıklarını söyledi. Enver Memduhoğlu, “Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van’ın bölgesel güç olması adına önemli projeler üretmeye devam ediyoruz. Daha evvel Hakkari ile Yüksekova’da çalışma ofisleri oluşturan borsamız, bu kez de TRB2 bölgesinde yer alan bir diğer il olan Muş’u çalışma alanına dahil etmeyi başardı. Bölgede hizmet veren diğer borsaların da Muş için yoğun çalışmaları vardı. Van Ticaret Borsası’nın dahi 14 yıllık geçmişine baktığımızda, konu ile ilgili olarak çeşitli girişimler olmuş, ama sonuç alınamamıştır. Bizler sistematik ve emin adımlarla ilerlediğimiz çalışmalarımızın meyvesini almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Muş çalışma ofisimizde borsamızı en iyi şekilde temsil ederek, Muş ve ilçelerinde bölge halkının ihtiyaç ve taleplerine etkin biçimde cevap vermiş olacağız. Bu özverili çalışmamamız neticesinde ilimizin Doğu Anadolu Bölge illeri arasındaki prestiji ikiye katlanmış ve bölgede pilot il olma özelliğini kanıtlamıştır. Muş temsilciliğimizin borsamıza, bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz