Van Kahvaltısı ‘Yozgat Günleri’nde Tanıtılıyor

Dünyaca ünlü Van kahvaltısı, 9-13 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ‘Yozgat Tanıtım Günleri Fuarı’nda ziyaretçilerin akınına uğradı

10 Aralık 2015 Perşembe, 17:39
Van Kahvaltısı ‘Yozgat Günleri'nde Tanıtılıyor

Dünyaca ünlü Van kahvaltısı, 9-13 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen ‘Yozgat Tanıtım Günleri Fuarı’nda ziyaretçilerin akınına uğradı.

Antalya Cam Piramit’te gerçekleştirilen fuarın ikinci günü de renkli görüntülere sahne oldu. Vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği fuarda, Van kahvaltısı standı ziyaretçilerin akınına uğradı. Van kahvaltısı ürünlerinin sergilendiği ‘Yozgat Tanıtım Günleri Fuarı’nda, Antalyalılar otlu peynir başta olmak üzere birçok Van ürününün tadına bakma fırsatı yakaladı. Van kahvaltısı ürünlerinin fuarda bulunmasından dolayı memnuniyetini dile getiren ziyaretçiler, Van’a özgü bu ürünleri bulmanın mutluluğun yaşadıklarını ifade ederek, ‘Yozgat Tanıtım Günleri’nde yer almasının da ayrı bir güzellik olduğunu dile getirdiler.

Van ve Van’ın meşhur kahvaltısını tanıtmak için Damak Kahvaltı Salonu olarak katılım gösterdiklerini belirten Ahmet Cintan ise, “Katıldığımız her fuarda Van kahvaltı standımız ilgi odağı oluyor. Çünkü insanlarımız kahvaltımızı hayranlar ve karşılaştıkları yerlerde de uğramadan veya evlerine bir şey götürmeden gitmiyorlar. Tabi bu görüntülerde bizleri son derece memnun ediyor. Van’ın ürünlerini elimden geldiğince tanıtmaya çalışıyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda gösterilen ilgi çok iyi. Zaten otlu peyniri gören gerek Antalyalılar olsun gerekse de bu tadı bilen ziyaretçilerimizle uzun süre sohbetimiz oluyor. Onlara daha çok detaylı bilgiler vererek Van kahvaltısını tanıtıyoruz. Her yıl aynı ilgi ile karşılaşıyoruz” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz