Van İpekyolu 17 No’lu Sağlık Ocağı’nın Güleryüzlü Hemşireleri

09 Mart 2021 Salı, 16:30

Van Merkez İpekyolu 17 no’lu sağlık ocağı hemşireleri Hayrünisa Görürüm ve Tuba Arslan’ın hastalar ile olan diyalogları takdir topluyor.

Ülkemizde ilk kez Mart ayında görülen Koronavirüs nedeniyle canları pahasına gece gündüz demeden çalışan, gerektiğinde sevdiklerinden ailelerinden aylarca uzak kalan sağlık çalışanlarının hakları ödenmez. Yaşanan bu zorlu süreçte hasta psikolojisini göz önünde bulundurarak saygıyı ve güleryüzü  eksik etmeyen  İpekyolu 17 nolu Sağlık Ocağı hemşireleri  Hayrünisa Görürüm ve Tuba Arslan’a bunu nasıl başardıklarını sorduk.

Aslen Diyarbakırlı olan ve 4 yıldır Van’da görev yaptığını belirten hemşire Tuba Arslan iki yıldır sağlık ocağında çalıştığını belirterek özellikle pandemi sürecinde gelen hastaların çok tedirgin olduklarını ifade ederek elimizden geldiğince hasta psikolojisini anlamaya çalıştık ve bu süreci hep birlikte atlatabileceğimize inandık dedi.

Hemşire Hayrünisa Görürüm ise 3 yıldır görev yaptığını belirterek mesleğini çok sevdiğini ve hastalarla ilgilenirken huzur bulduğunu ifade etti.

 

Haber:Beraat Öner

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz