Van Büyükşehir öğrencileri tarihi yolculuğa çıkarttı

11 Ekim 2017 Çarşamba, 08:33
18

Van Büyükşehir Belediyesi, Bitlis’in Ahlat ilçesinden gelen öğrencilere kentin kültürel ve tarihi mekanlarını tanıttı.

Eğitime ve gençlere yönelik çalışmalara büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ projesi kapsamında Van’a gelen 14-29 yaş aralığındaki 40 öğrenciyi ücretsiz olarak Akdamar Adası, Çarpanak Adası ve Van Kalesi gezdirdi.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı deniz otobüsleri ile Edremit Marina’dan alınan öğrenciler, ilk defa denizde seyahat ve Akdamar Adası’ndaki eşsiz güzellikleri görmenin mutluluğunu yaşadı.

“Valimize ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ projesi Bitlis Koordinatörü Yavuz Gülmez, “Proje kapsamında öğrencilerimizle birlikte Van’ın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdik. Amacımız, özellikle kırsalda yaşayan ve dezavantajlı olan gençlerimize tarihi ve kültürel yönden zengin olan illerimizi tanıtmaktır. Bu kapsamda Van’a yapmış olduğumuz ziyarette tarihi ve kültürel mekanları gezme imkanı bulduk. Akdamar, Çarpanak Adalarını ve Tarihi Van Kalesini gezdik. Bizlere yardımcı olan, Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ediyoruz. Gezi boyunca yemek, kahvaltı ve yol masraflarımızı karşıladılar. Allah razı olsun gezimiz son derece verimli geçti” dedi.

Deniz Otobüsleri yaz boyunca hafta sonları vatandaşı Akdamar Adası’na taşırken, hafta içi ise kente gelen gruplar, Akdamar ve Çarpanak adalarına taşınıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz