Van Büyükşehir Belediyespordan bilgilendirme

08 Kasım 2017 Çarşamba, 10:57

Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu, yürütülen çalışmalarla ilgili bir bilgilendirmede bulundu.

Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, 25 Mart 2017 tarihinde yapılan kongre ile yönetimin oluşturulduğu belirtilerek, kongre sonrası her zaman olduğu gibi devralınan kulübün yeni yönetim ile 2016 – 2017 sezonu tamamlandıktan sonra 2017 – 2018 sezon başı yapılacak olan işler konusunda yeni planlar yapıldığı kaydedildi.

 Açıklamada, “2017 – 2018 sezon planlaması öncesi kulübün içinde bulunduğu ve geçmiş dönemlere ait sporcu alacakları ve piyasa borçları ile çok ciddi meblağlara ulaşan (yaklaşık 3.5 milyon TL) SGK ve vergi borcu düzenlenmiş olup tüm dönem sporcu alacakları ödemeleri yapılmıştır. Bunun yanında kulübün tüm dönemlerine ait biriken SGK ve vergi borçları daha önce yapılandırılmasına rağmen yapılamayan ve biriken ödemeler ile yeniden bir yapılandırma sağlanmış olup ödemlerin tamamı zamanında gerçekleştirilerek kulübün önünde bulunan tüm resmi engeller ortadan kaldırılmıştır” denildi.

Kentin özlem duyduğu bir üst lig heyecanını halka yaşatma adına tüm adımların atılması gerektiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

 “Bu nedenlerle önceliğimiz olan altyapılar ve tesisleşme adına ciddi adımlar atılmıştır. 2017 – 2018 futbol sezonu başlamadan önce tesislerimizde öncelikle her zaman sadece hayal edilen fitness salonu çalışması yürütülerek kulübümüze profesyonel düzeyde bir fitness salonu kazandırılmıştır. Yine ilimizde yaşanan elektrik problemlerinden dolayı kulübün özellikle de kışın yaşamış olduğu ısınma, duş gibi problemleri ortadan kaldırmak için bir jeneratör alımı yapılarak benzeri sorunlar ortadan kaldırılmıştır. Bu ve bunun gibi tesislerimizde fitness salonu, jeneratör odası ve jeneratör, mutfak ek binanın yapılması ve tüm malzemelerin yenilenmesi, ek sporcu odaları, masör odasının yeniden düzenlenmesi, yangın tertibatının yapılması, elektrik aksamlarının tamamının yenilenmesi, ana panoların değişmesi (2 adet), tüm sporcu odalarına yeni TV alımı, tüm sporcu odalarının yatak alımı, tesislere sineklik yapılması, 30 bin 273 metrekarelik tesis alanının ışıklandırılması, 30 bin 273 metrekarelik çevre duvarının tel örgü ile yenilenmesi, futbol sahası aydınlatılmalarının yapılması, tesislerin boyanması, çevre düzeninin yapılması, sporcuların antrenman giriş ve çıkışları için koridor yapımı gerçekleştirilmiştir. Bunları yaparken 2017 – 2018 sezonu için transfer çalışmaları da Mayıs 2017’de başlamıştır. Bir üst lig olan hedefimiz için tüm detaylar düşünülerek sadece transfer komitesi değil kulüp başkanı başkanlığında yönetim kurulumuzun tüm üyelerinin bilgisi dahilinde çalışmalar şeffaf bir şekilde sürdürülmüştür. Bu işe başlayınca temsil ettiğimiz büyükşehir belediye başkan vekilimizin ve genel sekterimizin bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak çalışmalarımızı bir mahcubiyet yaşamamak adına ilimize yakışacak şekilde ince eleyip sık dokuyarak sürdürdük. Yapılan çalışmalar sonucunda dışarıdan kamuoyunda eksiklik görülse bile bizler büyük bir özveriyle çalışmalarımızın sonucunda görüleceği üzere 3. Ligin en iyi kadrolarından birini oluşturarak, yine ligin en zorlu gurubunda bizim gibi ciddi transferler gerçekleştiren takımlar ile mücadele etmekteyiz.

Bu nedenle haftalık müsabaka sonucuna bakıp değerlendirme yapmanın yanlış olduğu kanısındayız. Çünkü uzun bir maraton olması nedeniyle bu işlerde yapılan çalışmaların sonucunu görmek adına sabırlı olmak zorundayız. Ancak dışarıdan bazı kişiler tarafından ‘Vanspor 500 – 800 bin TL her bir sporcuya para harcanmasına rağmen ortada başarı görünmüyor’ beyanları ile kamuoyuna yanıltmak ilimize bir şey kazandırmaz. Böylesi rakamları asla vermediğimiz gibi rakiplerimiz bu rakamların üstünde harcamalar yapmıştır. Bilinmedir ki 3. Lig takımlarının tamamımın yıllık bütçesi bir birine çok yakındır. Kaldı ki bizler grubumuzu değerlendirdiğimiz zaman hiçbirinin üstünde bir bütçe ile sezona başlamadık. Ve yine birçok sezon aynı bütçeyi harcayarak üst lig görmeyen takımlar ile mücadele etmekteyiz. İskeleti yeni kurulan takımımıza sonsuz güvendiğimizden başarının kaçınılmaz olduğunu da vereceğimiz sabırla sezon sonu göreceğimizden eminiz.”

Şampiyonluk hedefi olan birçok takımın almak isteyip de alamadığı sporcuların çok uygun şartlarda kulübe kazandırıldığı ifade edilen açıklamada, “Ve bunu yaparken sezon başı belirlemiş olduğumuz yıllık bütçe ile gerçekleştirip kulübümüzü ileri dönemlerde zora sokmayacak rakamlar ile anlaşmalar yapılmıştır. Ancak çok karamsar olmayan bir görüntü olmasına rağmen belki de çeşitli dönemler de kulübümüzde farklı birimlerde görev alan fakat şu an kulüp dışında olan birçok arkadaşımız nedense kendi görev dönemlerini unutup bizler olmasak başarı olmaz demeleri amaçlarının gerçek dışı olduğu bize göstermektedir. Bunlara rağmen ilimizde bulunan görev alan veya almak isteyen arkadaşlar ile görüşülmüş, ancak sonuç alınamamıştır. Şayet bu bir sevdaysa ve ilimiz için gerçekten samimi duygular ile yaklaşıp ortada bir başarı isteniyorsa bu kahve köşelerinde birilerini yalan beyanlar ile karalamak ile olmaz ortada bir samimiyet varise herkes elini değil gövdesini taşın altına alarak karşılıksız taraftarımız olan Karakobralar gibi görevini yapması gerekmektedir. Görev isteyip de gelemeyen tüm arkadaşlarımız belli dönemlerde görev almışlardır.

Buradan tüm Van halkına sesleniyoruz. Kapısı herkese açık olan kulübümüze iyi niyet çerçevesinde yaklaşan tüm arkadaşlarımızın katkısını bekliyoruz. Çünkü başka Van yok, başka Vanspor yok. Şu anki yeni göreve gelen teknik direktör Nevzat Şipal ve ekibi devam etmektedir. Yönetim kurulu olarak hocalarımıza ve takımımıza güveniyoruz, tüm halkımızdan gerekli destekleri bekliyoruz. Bugüne kadar başından beri bizi yalnız bırakmayan Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Murat Zorluoğlu’na saygılarımızı arz ederek, Genel Sekreterimiz Mustafa Yalçın Beye, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcıları ve daire başkanlarına, tüm Büyükşehir Belediyesi personeline, yine desteklerini esirgemeyen Vanlı iş adamlarına, basının değerli temsilcilerine ve taraftarlarımız Karakobralara teşekkürlerimizi arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz