VAN BİRÇOK GÜZELLİĞİ İLE GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR İL

Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ile Van’ın sorunları üzerine kısa bir söyleşi yaptık

26 Ocak 2016 Salı, 16:54
VAN BİRÇOK GÜZELLİĞİ İLE GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR İL

Söyleşi: Beraat Öner

Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu ile Van’ın sorunları üzerine kısa bir söyleşi yaptık.

Bölgemizin şuan çok ciddi bir sıkıntı içerisinde olduğunu belirten Kandaşolu, Özellikle Doğu Anadolu ve Güneydoğu anadoluda son altı aydır ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu doğal olarak ekonomiyi de turizmide ve farklı alanlarında etkiliyor. Buradaki iş adamlarımız esnaflarımız ve tüm insanlarımız zarar eder bir hale gelmişler. Çek ve senetlerini ödeyememenin sorunlarını ciddi manada yaşıyorlar. Fakat sorun ve sıkıntılar var diye biz kendimizi bitiremeyiz, defterlerimizi kapatamayız. Bizler yine mücadelemizi verip dimdik ayakta durmaya çalışacağız. İlimizi tanıtmak ve yatırımcıyı buraya çekebilmek adına elimizden geleni yapmalıyız.

Van bir turizm merkezi ve canlanabilmesi için ciddi bir çalışma içerisine gireceğiz. İş adamlarımızın, turizmcilerimizin özellikle gençlerimizin morallerini yüksek tutmalarını ve hür türlü sorun ve sıkıntının mutlaka aşılabileceğine inanmalarını istiyorum. Ben özellikle 15 yıl Van ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanlığı yaptım yönetiminde bulundum gidip görmediğim ne il ne ülke kalmadı büyük bir şevkle ilimiz için gerekli çalışmaları yaptık ve Van’ ımızı en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık ve şuan da en iyi şekilde tanıtmaya çalışmalıyız, biz varız diyebilmeliyiz.

Ben şahsım adına maddi ve manevi Van’ın ve Van Halkının yanındayım. Van tarihi güzellikleri olan doğasıyla, kahvaltısıyla birçok güzelliği ile görülmesi gereken bir il. İlimizi tanıtabilme adına yapılan organizasyonlar ve fuarlar var bizlerin buralarda olduğumuzu göstermemiz şart. Bizler buradayız ve memleketimizi çok seviyoruz ve hiçbir yere gitmiyoruz. Yatırımcılarımızın da çekinmeden ilimize gelebilmesi adına her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz