TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ DAHA

05 Temmuz 2022 Salı, 11:28

Tuşba Belediyesi’nin, sosyal sorumluluk bilinci ile hayata geçirdiği ‘Evde Temizlik’ hizmeti kimsesiz yaşlılar, hastalar ve yardıma muhtaçların umudu oldu.

 

Tuşba Belediyesi yaşanan Covid-19 pandemi dolayısıyla yaklaşık 2 yıldır ara verdiği kimsesiz yaşlılar, hastalar ve yardıma muhtaç vatandaşların ev temizliği hizmetini yeniden başlattı. Özellikle Kurban Bayramı öncesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla tekrar hayata geçilen proje kapsamında ilçemiz genelinde belediyemiz ekiplerince belirlenen evlerden randevu alınarak evlerine gidiliyor. Kullanacakları temizlik malzemelerini yanlarında götüren Tuşba Belediyesi ekipleri, detaylı bir temizlik yapıyor. Evin camlarından yerlerine, koltuklarından banyosuna ve mutfağına kadar detaylı bir temizlik yapan ekipler, vatandaşların yalnız olmadıklarını gösteriyorlar.

 

Belediye Başkanı Salih Akman’ın direktifleri ile tekrar hayata geçirilen proje kapsamında kimsesiz yaşlılar, hastalar ve yardıma muhtaçların umudu olduklarını dile getiren yetkililer, gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile her zaman vatandaşların yanında olduklarını dile getirdiler. Yetkililer, “İhtiyaçlarını karşılayamayan kimsesiz yaşlı, hasta ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik tekrar ücretsiz olarak ‘Evde Temizlik’ hizmeti vermeye başladık. Bu projemiz sayesinde birçok ihtiyaç sahibi vatandaşımızın hayatı kolaylaşacak, yaşam kaliteleri yükselecek” dediler.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz