Turizm Haftası Sebebiyle Van Gölü Sahilde Temizlik

20 Nisan 2016 Çarşamba, 16:02
Turizm Haftası Sebebiyle Van Gölü Sahilde Temizlik

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İl Turizm ve Kültür Müdürlüğünün ortak organizasyonuyla ‘Turizm Haftası’ sebebiyle, iskele sahilindeki çöpler toplandı.

Van Merkez İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İl Turizm ve Kültür Müdürlüğünün ortak koordinasyonu  ile ‘Turizm Haftası’ sebebiyle, iskele sahilinde çöpler toplandı. İpekyolu Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Hürriyet ve Mimar Sinan Ortaokulunda okuyan 100’e aşkın öğrencinin katılımıyla iskele sahiline atılan çöpler toplandı.

Temizlik çalışmasıyla ilgili açıklamada bulunan, İpekyolu Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır, Turizm haftası  vesilesiyle, Belediye olarak sahildeki çöpleri toplama çalışması yürüttüklerini söyledi. Eşbaşkan Yardımcısı Halis Çakır “Maalesef sahile her türlü çöp atıldığı için fazlaca çöp yığınları ve kirlilik oluşmuştur. Bu konuda da üzerimize düşen görev buraların temizlenmesidir. Bizim temizlik kampanyamız sadece sahilin temizliğiyle sınırlı değil, Şuanda ilçeye bağlı her mahallede bulunan ortaokullarla birlikte mahallelerde çöp toplama çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz