“Taş Tutan Ellere Kalem Tutturacağız”

Van’da yeni kurulan Diriliş Gençlik Derneği Van İl Temsilcisi İrfan Gülaçar Vangölü Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Beraat Öner’e ziyarette bulundu

17 Şubat 2015 Salı, 17:55
diriliş gençlik derneği

Haber: Beraat Öner

Van’da yeni kurulan Diriliş Gençlik Derneği Van İL Temsilcisi İrfan Gülaçar Vangölü Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Beraat Öner’e ziyarette bulundu.

2014 Yılının sonlarında faaliyete geçen Dernek Van’ın dışında Türkiye’nin farklı illerinde de İstanbul, Hatay, Afyon, İzmir’ de de  çalışmalarına devam ediyor.

Derneğin Van İl Temsilciliğini yapan İrfan Gülaçar ve yönetimi derneğin amacının öncelikli olarak gençlere yönelik projeler olduğunu taş tutan ellere kalem vermek adına bu derneği kurduklarını ifade etti. Ayrıca çeşitli  kurslarla gençlere istihdam sağlayabileceklerini ve gençlerin ahlaklı, erdemli dürüst ilkeli  tutarlı yeni nesiller fedakâr ve adaletli haksızlık ile zulme mücadele eden milli , manevi değerlere bağlı kalan ve devam ettiren tarihi ile gurur duyan imanla yoğrulmuş vatan ve din sevgisi ile karılmış milletinden ve dininden kopmadan çağı yakalayan örnek bir gençlik yetiştirmek olduğunu vurguladı.

Herhangi bir siyasi parti ile bağlantılarının olmadığını vurgulayan İl Temsilcisi Gülaçar,  önümüzdeki günlerde başta Van Valisi olmak üzere kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri siyasi parti temsilcileri ve basın ziyaretleri ile derneklerini tanıtmaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz