Saadet Partisi Van Milletvekili Adayı Özay İlhan

Yeniden büyük bir Türkiye Yeni bir dünya hedefi olan partiyiz.

30 Nisan 2015 Perşembe, 10:10
Saadet Partisi Van Milletvekili Adayı Özay İlhan

YENİDEN BÜYÜK BİR TÜRKİYE YENİ BİR DÜNYA HEDEFİ OLAN BİR PARTİYİZ

Haber: Beraat Öner

Saadet Partisi Van Milletvekili adayı Özay İlhan VanGölü Haber Gazetesi’ ne önemli açıklamalarda bulundu.

Bizlerde görev istenmez görev verilir

Genel merkezimizin emri doğrultusunda genel seçimlerde milletvekili adayı oldum. Bizlerde görev istenmez görev verilir. Partimizde birçok arkadaşımız müracaat yaptı. Bizimde teşkilatımızdan bazı isimler önerildi. Sonuçta genel merkezimiz aday olarak seçimlerde görev verdi bizde başımız üzerine dedik ve aldık. İnşallah elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çıkmış olduğumuz bu yolda rabbim inşallah bizi mahcup etmez.

13 ilçenin hepsini çok iyi bilmekteyim

Ben veteriner hekimim. Çaldıran ilçesinde iş yerim var. Van merkez, onüç ilçe ve köylerine gitmekteyim. Yaklaşık günde 600–700 km ortalama yol kat eden bir insanım.13 ilçenin en ücra köşesinden en merkezi yerine kadar hepsini iyi bilmekteyim ve insanlar ile iç içe olan birisiyim. Bölgenin her türlü iyiliğini de, güzelliğini de yerinde gören ve tespit eden biriyim. Çünkü mesleğim gereği en iyi şartlarda yaşayan insanlarla da en düşük seviyede yaşayan insanlarla da iç içeyim. Bu zaman zarfında da kentimizin birçok eksiğini fark ettim ve il başkanlığı dönemimde de dile getirdik. Biz bunları dile getirirken ne belediyeleri nede mevcut milletvekillerini eleştirmek için değil bu sıkıntıların var olduklarını bildirmek ve çözüm yollarını bulabilmek adına yaptık. Bu zaman zarfında da hiçbir zaman ve hiçbir şekilde yapılan iyi bir işten başka bir parti nemalanırda onlar iyiyi yapmasın kötü yapsın biz faydalanalımın derdinde olmadık. Bu kentin faydasına kim iş yapmış ise biz o işin destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Kim bu kent için ve kentte yaşayan insanlar için güzel şeyler yapmaya kalkışmış ise biz onları tebrik ettik. Aleyhine bir şey yapmış ise de demokratik yollardan tepkimizi koyduk.

Mevcut Milletvekilleri ve Belediye başkanları ilimize ciddi anlamda katkı sağlamadılar

Sonuçta ilimiz coğrafi olarak ülkemizin her ne kadar doğusunda olsa da güzellik bakımından da batıdaki birçok ilden daha güzel. Bugün bir erek dağı bir Vangölü dünyada birçok şehre nasip olmayacak güzelliklere sahip. Vangölü Türkiye’nin en büyük gölü olmakla beraber dünyanın da sayılı göllerinden biri fakat ne biz Vangölün den doğru düzgün istifade edebiliyoruz ne bu coğrafyanın güzelliklerinden hala kent yaşamının büyükşehir havasına bürünmediği bir kentte yaşamaktayız. Elbette yıllar içerisinde yapılan birçok iş oldu. Elbetteki yol yapıldı, bina yapıldı fakat yeterlimi birçok eksiğimiz söz konusu bu anlamda Van da hizmet eden seçilen gerek milletvekili gerek belediye başkanları olsun ilimize ciddi anlamda katkı sağlamadıkları göz önündedir.

İktidar partisi vekilleri karnelerini halka bir türlü açıklayamadılar

İktidar partisi vekillerinin karnelerini talep ettik bir basın toplantısında fakat karnelerini halka bir türlü açıklayamadılar. Diğer muhalefet partilerin milletvekilleri de ne yazık ki birçoğunu halkımız hiç görmeden milletvekili oldu ve ilimize uğramadan bu insanlar milletvekilliğinden ayrıldı veya devam etmekte. Sonuç olarak sekiz milletvekili çıkacak biz istiyoruz ki bu sekiz kişi hangi siyasi partiden hangi fikirden olursa olsun her şeyden önce bu kent için bu kentin insanları için samimi olmalı ve bu kenti hak ettiği yere getirmeli.

Van Metropol bir şehir fakat birçok alanda da ne yazık ki eksik bir şehir

Bugün Van denince Bitlis’in, Siirt’in, Hakkâri’nin ağrının da bir buluşma noktası. Van metropol bir şehir fakat birçok alanda ne yazık ki eksikleri olan bir şehir gönül isterdi ki kentsel dönüşüm 7 haziran 2015 e kadar beklemeden 7 haziran 2012 yılında başlasaydı. Gönül isterdi ki Toki’ler alelacele yapılırken şehir merkezine de bir şeyler yapılsaydı. İlin Belediye başkanları ve ilin Milletvekilleri parti ayrımı yapmaksızın bir araya gelip ortak bir paydada buluşup bu kentte dair bir şeyler yapmalıydı. Ne yazık ki bunların hiçbirini yapmadılar. İnsanların elbetteki farklı fikirleri olabilir elbette ki farklı düşüncelere sahip olabilirler fakat bir kentte seçilen bir milletvekillide seçilen bir belediye başkanı da o kentte hizmet etmek zorundadır. Kentin sorun ve sıkıntılarını çözmek zorundadır. Bunu yaparken de herkesle görüşüp herkesin fikrini almalıdır bu en büyük erdemdir.

Tüm siyasi partilere ilimizin menfaati için ortak bir noktada buluşalım dedik

Saadet partisi olarak il başkanlığı yaptığımız dönemlerde de tüm siyasi partilere gittik gelin ilimizin menfaati için ortak bir noktada buluşalım. İlimizin birçok sıkıntısı var ve bunun en önemlisi işsizlik sorunu ne yapılabilir ortak kararlar alalım dedik bunun dışında ilimizin sorun ve sıkıntılarını gidermek adına çözüm platformu kurmayı talep ettik fakat girişimlerimiz yeterli odu mu hayır olmadı. Biz bu insanları aynı ortama taşıyabildik mi taşıyamadık ama hep gönlümüzden geçen bütün siyasi parti temsilcilerinin bir araya gelip bu kentin sorunlarını birlikte ortaya koyup çözüm üretip büyükşehre yakışan bir Van olmasını talep ettik ve bu anlamda gayret gösterdik ve bu gayretimizi de hep göstermeye devam edeceğiz.

Allah rızası için bu yolda mücadelemize devam edeceğiz

Bugün genel merkezimiz emretti milletvekili adayı olduk biz seçilir yâda seçilmeyiz bu vatandaşımızın takdiridir. Eğer Allah nasip ettiyse zaten seçiliriz. Fakat biz milletvekili olmak için veya bir makama gelmek için değil Allah rızası için bu yolda mücadelemize devam edeceğiz. Bu kentin ve bu ülkenin her bireyi bizim için değerli ve kıymetlidir. Dünyada yaşayan her insan bizler için çok değerlidir.

Yeniden büyük bir Türkiye yeni bir dünya hedefi olan bir partiyiz

Biz saadet partisi olarak yeniden büyük bir Türkiye yeni bir dünya hedefi olan bir partiyiz. Bugün tabiî ki bir siyasi parti yeniden büyük bir Türkiye’yi işte yeni Türkiye diye piyasaya sunmaya kalksa da yeni Türkiye değildir. Yeni Türkiye lider
kendi iç sorunlarını çözmüş kendi vatandaşının huzur ve refah seviyesi en üstte olan bir ülkeden bahsediyor ve lider ülke olarak ta bugün orta doğunun sorun ve problemlerini çözen Ortadoğu ya bir ağabeylik yapan nasıl Osmanlı döneminde bütün ümmetin temsilcisi olan bir Osmanlı söz konusuydu bugünde o görevi devam ettirmesi gereken lider bir Türkiye’den bahsediyoruz.

Lider Türkiye’nin öncelikli olarak kendi sorunlarını çözmesi gerekmektedir

Lider Türkiye’nin öncelikli olarak kendi sorunlarını çözmesi gerekmektedir. Bugün Irak’ın Suriye’nin yemenin libya’nın ve farklı ülkelerdeki mazlumun mahsumun kimliği olmaz Müslüman veya değil bizler Müslümanların da, Müslüman olmayanlarında iyi yaşaması için çalışan ve bu anlamda dünyada söz sahibi olan yeni bir Türkiye hedefinden bahsediyoruz ve bu yolda da çalışmalarımızı ve mücadelemizi devam ettireceğiz.

Ahlak seviyesinin düzgün olduğu bir dünyayı kast ediyoruz

Yeni bir dünyadan da kastımız insanların bir birileri ile kardeş olduğu huzur içerisinde yaşadığı güçlünün zayıfı ezmediği ve herkesin insanca yaşadığı açlıktan insanların ölmediği bunun yanında doğal afet elbette Allahtan geliyor ama tedbirli binaların düzgün yapıldığı hilenin olmadığı ahlak seviyesinin düzgün olduğu bir dünyayı kast etmekteyiz. Bu hedefleri olan bir anlayışın mensubu olmak ta bizi ayrıca mutlu etmektedir.

13 yıldır iktidarda olmalarına rağmen sorunlarının çözülmediğine şahit olmaktayız

Mücadelemizde bir ilin milletvekili olma hasebi ile o ilin sorunları öncelikli hedefimizdir. Bugün Vanımıza baktığımız zaman son bir yıldır özellikle çevre yolunun durduğuna şahit olmaktayız. Özalp çaldıran yolunun durduğuna şahit olmaktayız.13 yıldır iktidarda olmalarına rağmen bir siyasi parti defalarca söylediği halde gelincik, cilli ve kapıköy sınır kapısı sorunlarının çözülmediğine şahit olmaktayız. İlimize ciddi anlamda yatırımların olmadığını ve son bir yılda tamamen durduğunu görmekteyiz. İşsizlik oranı Türkiye’nin en yüksek kentlerinin başında Van gelmektedir ve bu çok üzücü bir durumdur. Van’ın ülke ortalamasında genç nüfusun en yüksek illerden biri olması işsizlik sorununda maksimum seviyede olması gençlerimizin işsiz olması hasebi ile de farklı farlı kanallara gidip ahlaken de çöküntüye uğraması kentimizin imajına zarar vermektedir. Bugün bu anlamda da Saadet partisi olarak birçok sorunu geçmişte dile getirdik bunların çözümü için gayret etmek için yola çıktık sonuç olarak biz bu kenti ve bu kentte yaşayan her bir insanı ayrı ayrı seviyoruz ve bu insanlarımızın bu kentte kafasında hiçbir soru işareti olmadan evine giderken güvenlik sorunu yaşamadan, dükkânını açarken endişe duymayan ve evine ekmek götürebilme kaygısı olmayan insanların yaşadığı bir kent olması bizim en büyük görevimizdir bu anlamda da çalışmak ve mücadele etmek en büyük görevimizdir.

Milli görüş çizgisinde olan hiçbir birey bu güne kadar yolsuzlukla hırsızlıkla suçlanmadı

Saadet partisi olarak hiçbir zaman ve hiçbir şekilde geçmişteki partilerimiz fazilet partisi, refah partisi, daha öncesi milli selamet ve milli nizam patileri döneminde bu çizgilerde olan milli görüş çizgisinde olan hiçbir bireyin bu güne kadar yolsuzlukla hırsızlıkla veya olumsuz bir şey ile çok şükür suçlanmadığını bilmekteyiz. İktidar olmamız durumunda da hiçbir şekilde bu milletin, yetimin, fakir fukaranın malını yemeyeceğimize ve yedirmeyeceğimize çalmayacağımıza ve çaldırmayacağımıza israfta etmeyeceğimizi herkes bilmelidir.

Türkiye israfın hat safhada olduğu bir ülke

En son hükümet sözcüsü Bülent Arınç bir açıklama yaptı ve dedi ki eğer biz israf yapmasaydık sizlerden vergi almak durumunda kalmazdık. Bugün Türkiye israfın hat safhada olduğu bir ülke birçok alanda gereksiz harcamaların yapıldığı lükse ve şatafata gidildiği gerçeği ortada oysaki bir ülkede lükse gitmek için öncelikli olarak tüm insanların durumunun üst seviyeye çıkması gereklidir. Hatta çevremizdeki bütün kardeş ülkelerimizin veya dünyada ki mazlum ve mahsum insanlarında durumunun iyi olması gerekir ki biz büyük lükslere ve yaşantıya geçmeliyiz. Böyle bir durum söz konusu değilken bugün iktidar partisi kendini13 yıllık bir iktidar sarhoşluğuna kaptırmış gerçekleri görmemekte saraylarda yaşamaktadır. Hedefimiz meclise iktidar olarak girmek eğer iktidar olarak girersek zaten hem bu kentin hem bölgenin ve ülkenin sorun ve sıkıntılarının çözüm noktasında çalışacağız ola ki meclise girdik fakat iktidar olamadık bu ülkenin yine her türlü sorun ve problemini gündeme taşıyıp çözümüm adına çalışacağımızı da tüm millet bilmelidir.

Çözüm sürecinin ne yazık ki hiçbir semeresi alınamamış durumda

Çözüm süreci iki yıllık bir süreç 2013 nevrozundan bu yana bir çözüm sürecinden bahsedilmekte fakat çözüm sürecin ne yazık ki hiçbir semeresi alınamamış durumda eğer çözüm süreci olsaydı kobani olayları söz konusu olmazdı. 6–7 Ekim olaylarında 52 vatan evladı ölmezdi. Çözüm sürecinde samimi olunsaydı her iki taraf içinde bunu söylüyorum ağrı olayları olmazdı. Çözüm sürecinden bahsedenler öncelikli olarak samimi olacaklar ve samimiyetlerini hızlı bir şekilde gereğini yerine getirerek bu ülkenin sorun ve sıkıntılarını çözecekler. Birbirilerini suçlamaktan vazgeçip bir masanın etrafın da oturup ülkenin menfaatine olan işleri yapmak mecburiyetindedirler.

Ermeni soykırımı diye bir şey yoktur

Bugün ermeni soykırımını savunanların bu ülkede çözüm adına adım atmasını bekleyemeyiz.Bunu açık ve net söylüyorum ermeni soykırımı diye bir şey yoktur.Bunu savunanlar ya tarihi bilmiyorlardır yâda birilerine maşalık ve kuklalık yapmaktadırlar.Oysaki Türkiye cumhuriyeti devleti ve bu coğrafya özellikle Van yıllarca Ermeniler ile kürdü türkü lazı acemi hepsi birlikte kardeşçe yaşamışlardır.O nedenle tarihi bilmeden sırf bir batılı ülkeye ya da emir aldıkları yerlere şirin görünmek adına gayret içerisinde olanlar özellikle belirtiyorum akıllanırını başlarına almalıdırlar.Sizler bu ülkede yaşıyorsunuz eğer samimi iseniz bu ülkenin sorunları ile ilgilenin ve tarihi araştırın Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir ırkın devleti değildir bütün insanların devletidir bu ülkenin içerisinde yaşayan her bireyin devletidir.Eğer bu kardeşlerimizde bu ülkenin bir parçası ise bu ülke için samimi olmalıdır ve sorunların demokratik yollarla çözümü için mücadele etmelidirler.Bugün Van’da Akdamar kilisesi açıldı, Ermeniler geldiler ayin yaptılar veya ülkenin farklı noktalarından insanlar geldiler ayin yaptılar acaba bir kişi onlara neden geldiniz dedi mi bir kişi onlara taş attı mı bir kişi onlara zarar verecek bir şey yaptı mı böyle bir şey olmadı olmazda çünkü bizim insanımız şefkatlidir hoşgörülüdür elbette ki yanlışa da gerektiği gibi tepki koyar koymak mecburiyetindedir.Fakat yanlışlara tepki koymanın yolu da bellidir.Bunun demokraside çözüm yolları vardır.Bunlar basın açıklamalarıyla, mitinglerle anlatılabilir fakat bu insanlar ilimizde sevgi içerinde karşılanırken geçmiş ile ilgili şeylerin konuşuluyor olması bizi üzmüştür.Bugün şehrimizin belli noktalarında işte ermeni soykırımı şeklinde asılmış afişleri görmekteyiz. Bizim hiçbir Türk, Kürt ve Arap kardeşlerimizin bu insanlar ile hiçbir problemleri olmamıştır ve beraber yaşayabilecek konumdadırlar.

7 Haziran da Parlamenter sistem askıdan indirilecektir

7 Haziran akşamı sandıklar açılacak, Türkiye de inşallah çıkacak sonuç ile parlamenter sistem askıdan indirilecektir. Cumhurbaşkanımızın 10 Haziranda parlamenter sistem askıya alındı diye bir sözü vardı, bizde diyoruz ki 7 Haziranda parlamenter sistem askıdan indirilecektir. Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, milli ittifak meclise girecektir. Meclise girdiğimiz takdirde de parlamenter sistem yeniden işleyecektir.

Başkanlık sistemi bir kişinin arzusu ve hırsı için olmamalıdır

Tek adam mantığı ve tek adam ülkesi bir kişinin hırsı bir ülkeyi ateşe atmaya gitmemelidir, bu yüzden dolayı Recep Tayip Erdoğan’da gelip geçicidir. Biz kendilerini bu hırsından vazgeçmeye çağırıyoruz. Elbette ki başkanlık sistemi gelir ama bunun gelmesi için şartlar oluşturulur altyapısı oluşturulur fakat bu bir kişinin arzusu ve hırsı için olmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kişinin yönetebileceği kadar küçük bir devlet derebeyi değildir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz