ORGANİZE KÖTÜLÜK VAN’DA İŞ BAŞINDA

M.Salih Geçken ‘ORGANİZE KÖTÜLER VAN’DA İŞ BAŞINDA’ başlıklı makalesinde sosyal medya aracılığı ile oluşturulan algı ve algının sonuçları üzerinden gerçekleştirilen pratikleri yazdı.

06 Aralık 2015 Pazar, 21:44
ORGANİZE KÖTÜLÜK VAN'DA İŞ BAŞINDA

Van’da görevini layıkıyla yapmaya çalışan  dürüst bir bürokratın ‘Haysiyet Cellatlarının’  gayri insanı iftiralarıyla görevine son verildi düşüncesi, İslami hassasiyetli muhitlerde yaygın bir şekilde dile getiriliyor. Bu algı ve inancın etkisi bile  gayri ahlakı ilke ve yöntemleri benimseyenlerin güç devşirmelerine zemin hazırlayabilir.

Seviyedeki sınırı tarumar ederek haysiyet cellatlığına soyunan kötüler, Kamu Hastaneler Birliği Sekreteri Özcan Öktem’e  AT-TIR-DIK-LA-RI iftiraların üstüne  kurdukları idam sehpasıyla  bir değeri daha al aşağı ettiler algısı ve  iddası tehlikenin tavan yaptığının işaretidir. Doğruların yanlışlara kurban edilmesi, yanlış kişilerin  doğruların yerine ikame edilebilme ihtimalinide ortaya çıkarır.

Kamu Hastaneler Birliği Sekreterinin göreve başlarken verdiği istifa dilekçesinin, kendisinin haberi olmadan pazara günü  işleme konulması kötülerin  zaferi olarak değerlenidirilebilir mi? Neden olmasın. Gerçeklerin gözardı edilerek,  oluşturulan  aglı ve grupsal iftiralar  üzerinden karar verilmesi,  verilen kararın ve karar vericilerin  adaletine şüpheye neden olur.

Kentin sosyo-psikolojik gerçeklikleri arasında daha sık görülmeye başlayan  ‘İftira’ pratiği, sosyoljik gerçekliklerin ters yüz edilmesinde  etkin rol alan düşük ahlaklı kullanışlı haysiyet cellatlarını  elini güçlendirirken, değerlerini korumaya çalışan dürüst bürokratların çalışma performanslarını etkileyebilir.

Sosyal Medya  aracılğıyla startı verilen iftira kampanyalarının  son kertede yetişmesi yıllar alan bir değerin daha hak etmediği bir yöntemle görevden el çektirilmesinin   organize bir eylem gibi gözüküyor.

Organize bir çetenin (böyle düşünenlerde var) sosyal medya ayağıyla başlattığı algı operasyonu sonuç veriyorsa, bu resme daha dikkatli bakmak gerekir. Bir sosyal medya serserisinin oluşturduğu algı mı kullanıldı? Kullanılan sosyal medya serserinin, oluşturduğu algı mı kullanıldı? Kamu Hastaneler Birliği Sekreteri Özcan beyin bilinçli bir operasyona  kurban edildiğini ciddi ciddi düşünenler var.

Konuştuğumuz bir çok kişi, bilinçli ve organize bir kampanyayla kötü bir algı oluşturulduğunu, oluşturulan bu algı üzerinden Özcan Öktem’in görevden alındığını’ düşünüyor.

Kendi içinde yetişen değerleri tüketen, kent dışından gelen  değerleride  çok rahat harcayan bir kente döndük. Şu an içinde bulunduğumuz pekte sağlıklı olmayan sosyo-psiklojinin sıkıntılarını ilerleyen dönemlerde derinlemesine yaşama ihtimalimiz çok yüksek. Kötü algının yaygınlaştığı bir toplumda, olguların hükmü gücünü kaybediyor. Bu olaya bir bürokratın görevden alınması gibi sıradan bir eylem olarakta bakılabilir. Endişe içinde olanların değerlendirmesiylede.

Organize kötülerin en son kurbanı olan Van Kamu Hastaneler Birliği  Eski Sekreteri Özcan Öktem’in  bilmem kaç rezidansı var.  Paralele milyonlar aktardı. PKK’lıdır. Paralelcidir iftiralarını atan haysiyetsizin cesareti, içinde yaşadığımız kentin dinamiklerinin duyarsızlığındandır. Rabbim, kötüleri kendi pratikleriyle imtihan etsin. .

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz