Milletvekili Kayatürk’ten Kurban Bayramı Mesajı

31 Ağustos 2017 Perşembe, 18:37

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında tüm İslam Aleminin ve Vanlı hemşehrilerinin Kurban Bayramını kutlayan Van Milletvekili Burhan Kayatürk, “Bayramlar birlik içinde olmanın ve hayırlı günlerin en başında geliyor. Bu günler dostlukların canlanması, üzüntülerin yerini sevinçlerin alması, yardıma muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması açısından bir fırsat olarak görülmelidir. Bayramlar neşe ve dayanışma günleridir. Bin yılı aşkındır bu topraklar üzerinde yaşayan bireyler olarak, bayramlar vasıtasıyla birbirimize kenetlendik, manevi yönümüzü ve değerlerimizi kuvvetlendirdik.

Bizler 80 milyon insanımızla ortak bir tarihi, ortak bir kültürü, ortak bir medeniyeti paylaşıyoruz. Tarih boyunca yaşadığımız her tecrübe, bizi, birbirimize hemhal kıldı, kardeş kıldı. Zaman içinde dostluğumuzu, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi gölgeleyen bazı hadiseler yaşansa da, kırgınlıklar, küskünlükler, hiçbir zaman bu coğrafyada alıcı bulamamış, kalıcı olamamıştır.
Bayramlar, barış, kardeşlik, hoşgörü ve kucaklaşma duygularının yükseldiği; bütün kültürlerin, kimliklerin birbiriyle dostça kucaklaştığı günlerdir. Bu mübarek günlerin vesilesiyle, tüm dünyada barış ve dostluk temenni ediyor, Müslümanların birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini ümit ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimiz başta olmak üzere, Ülkemizin ve tüm Müslüman âlemi’nin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, sevdikleri ile birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz