Milletvekili Arvas, Özalp ve Saray ilçelerini ziyaret etti

27 Mayıs 2021 Perşembe, 00:12

Van Milletvekili Abdulahat Arvas, covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağı, kısıtlamalar ve Ramazan Bayramı sonrası ara verdiği ziyaret ve temaslarına ilçeleri ziyaret ederek başlamıştı. Birçok ilçede halk ile bir araya gelen Arvas,  Özal ve Saray ilçelerinde de hemşerileri ile buluştu. İlçe Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilleri ile AK Parti Teşkilat Başkanlarını ziyaret eden Milletvekili Arvas, esnaf, muhtar ve vatandaşlarla da görüştü.

Programı kapsamında ilk durağı Saray ilçesi olan Arvas, ilçe koordinatörü Ferzende Özaras ile birlikte AK Parti Saray İlçe Başkanı Yılmaz Bilmez’i ziyaret etti. İlçe Başkanlığında kurucu ilçe Başkanı Sami Yiğit ve uzun yıllar AK Parti ilçe Başkanlığı yapmış Şeref Çevik’le bir araya gelen Milletvekili Abdulahat Arvas, kendilerine teşekkür etti. Teşkilat Başkanlığında ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile de toplantı yapan Arvas, Hükümetin icraatları ve yapılan hizmetler hakkında bilgi paylaşarak, güncel konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. İlçe Başkanı ile birlikte hizmete açılan Saray Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan heyet daha sonra Saray Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yunus Ataman’ı ziyaret etti. Saray ilçesinde planlanan ve devam eden yatırımlar hakkında istişarelerde bulunuldu. Saray’da devam eden hummalı çalışma için Kaymakam Ataman’a teşekkür eden Milletvekili, Saray kent merkezi yeniden tasarlandığını, çarşı merkezindeki dükkanların etap etap yenilenerek çevre düzenlemesi ile birlikte hizmete alınacağını belirtti. Saray Millet Bahçesi içinde yapım çalışmaları devam eden Sosyal Tesis ile birlikte Saraylı hemşerilerimizin rahat edebileceği bir alan oluşturuluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından finanse edilen yatırımlar kapsamında ilçeye 250 kişilik kapalı spor salonu, Gençlik merkezi ve 2 adet halı saha yapılacak, bu konu ile ilgili imar ve tahsis çalışmaları devam ediyor, inşallah kısa zamanda yapımına başlanacaktır. Yine Saray önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olan ve istihdam sağlayacak Küçük Sanayi Sitesi proje ile ilgili çalışmalar tamamlanarak Doğu Anadolu Kalkınma Ajansına sunuldu. Projenin Bakanlıkta takipçisi olacağız inşallah muvaffak olmamız halinde ilçemize bu yatırımı da kazandırmış olacağız dedi.

Öğleden sonra Özalp ilçesine hareket eden Milletvekili Arvas, ilçe koordinatörü Handan Fidan ile birlikte AK Parti Özalp  İlçe Başkanı Ercan Ağar’ı  ziyaret etti. Teşkilat ziyaretinde ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile de görüşen Milletvekili Arvas, teşkilat çalışmaları ve gündemdeki konular hakkında fikir alış verişinde bulundu. AK Parti ilçe teşkilatı ile yapılan toplantıda parti çalışmaları hakkında bilgi alan Milletvekili, pandemi koşullarının göz önüne alınarak temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek saha çalışmalarının arttırılması gerektiğini söyledi. İlçe Başkanı ile birlikte Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Çelik’i makamında ziyaret eden Arvas, devam eden ve planlanan yatırımlarla hakkında bilgi alarak, proje alanlarını yerinde inceledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilerek yapılacak 250 kişi kapasiteli kapalı spor salonu, Gençlik merkezi, 3 adet halı saha ve yeni hükümet konağının yapılacağı alanı gezen Milletvekili Arvas, Hükümetimizin ve Belediyenin yaptığı, yapacağı hizmetleri ile Özalp’ın hızla çehresi değişecek dedi.

 

Özalp ve Saray ilçelerinde teşkilat başkanları ile birlikte esnafları ziyaret eden Milletvekili Arvas, ve beraberindeki heyet ile birlikte ile birlikte, esnafları ziyaret ederek Bayramlarını kutladı. Hayırlı ve bereketli işler dileklerini diledi. Pandemi ile mücadele kapsamında alınan önlem ve tedbirlerin halk sağlığı için olduğunu ifade eden Arvas, bu konu üzerinden siyaset yapanların mahcup olacağını söyledi. Aşı tedariki ile birlikte aşılamanında artacağını anlatan Milletvekili Arvas, inşallah bu salgını hep birlikte önümüzde aylarda yeneceğiz dedi. Hükümetin sağladığı destekler konusunda bilgi veren Arvas, salgının etkilerini azaltmak için Sayın Cumhurbaşkanı ve Bakanların yeni destekler için çalıştıklarını aktardı. Bu konuda kamuoyuna deklere edilen yeni pakette kamu alacaklarında yeni yapılandırma olacağı belirtti. Kanun teklifi üzerine çalışmaların devam ettiğini söyleyen Abdulahat Arvas, teklifin yasama tatilinden önce meclise kanunlaşacağını bildirdi. Ziyaret ettiği esnaflara ve vatandaşlara uyarılarda bulunan Milletvekili Arvas, rehavete kapılmadan kurallara riayet edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz