Kovid-19’u atlatan kişinin hastaneye yaptığı jest sağlık çalışanlarına moral oldu

12 Kasım 2020 Perşembe, 16:04

Van’da yakalandığı yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) ağır geçirmesine rağmen gördüğü başarılı tedaviyle atlatan Medeni Şengönül, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dinlenme salonu yaparak sağlık çalışanlarına moral oldu.

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin ÇELİK, Hastanemizde Kovid-19 tedavisi gören ve bir dönem yoğun bakım ünitesinde yatan bir hastanın taburcu olduktan sonra hastanemizde sağlık çalışanlarımız için bir dinlenme odası yapmak isteğinde bulunduğunu ve bu davranıştan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Başhekim Çelik; Bu güzel davranışından dolayı Medeni  Şengönül’e  çok teşekkür ediyoruz. Maddi öneminden çok manevi önemi daha fazla. Yoksa devletimiz var olsun, hiçbir eksiğimiz yok. Maddi olarak hediyeye de ihtiyacımız  yok ama manen bu tarz girişimler, bu tarz söylemler bizlerin ve sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu ciddi anlamda yüksek tutmakta. Şengönül Ailesine bu anlamlı davranışları için tüm sağlık çalışanları adına tekrar  teşekkür ediyorum dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz