Kaymakam Meral Uçar Arpa’nın Aile Ziyaretleri Devam Ediyor

22 Ekim 2019 Salı, 09:55

Van’ın Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa, ilçedeki dar gelirli aileleri ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinliyor.

Van’ın Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa, ilçe merkezinde yardıma muhtaç ve dar gelirli aileleri ziyaret etmeye devam ediyor. Ailelerin yaşadığı evleri yerinde görüp inceleyen Kaymakam Arpa, son olarak Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde 3 çocuğu ile yaşayan Güler Gezer’i ziyaret etti.

Ziyaret edilen evlerde aile fertleri ile birebir sohbet eden Kaymakam Arpa ,  “ Bu ziyaretler vatandaşlarımız ile devletimiz arasındaki iletişim yollarının çok açık olduğunu gösteriyor, Bugün ziyaret gerçekleştirdiğimiz Güler Gezer, yedi yıl önce eşini kaybetmiş ve üç çocuğu ile kiralık evde oturuyor. Tuşba Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)tarafından gerekli yardımlar rutin bir şekilde karşılanıyor. Ailenin başka bir sorun ve sıkıntısı var mı diye ziyaret gerçekleştirdik. Devlet olarak bu gibi ailelerin yanında olduğumuzu bilmelerini istedik dedi.

Ziyaret ’ten duyduğu memnuniyeti dile getiren Güler Gezer Tuşba Kaymakamlığı olarak her türlü desteği kendilerine sağladıkları için Kaymakam Meral Uçar Arpa ’ya teşekkür etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz