KAYMAKAM ASLAN’DAN İRAN ÇARŞISI ESNAFINA ZİYARET

02 Ekim 2020 Cuma, 19:57

Van’ın merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, İran Çarşısı esnafını ziyaret etti.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan kentteki esnaf ziyaretini sürdürüyor. İlçedeki vatandaşlarla birçok kez mahalle toplantılarında bir araya gelen Kaymakam Aslan, vaktinin büyük bir bölümünü de esnaf ziyaretine ayırıyor. Aslan, ziyaretler kapsamında Şerefiye Mahallesi’nde bulunan İran Çarşısı esnafını ziyaret etti.

“ÇARŞIMIZ ELDEN GEÇİRİLSİN”

Gerçekleşen ziyarette çarşı esnafı dünya genelinde yaşanan pandemiden kendilerinin de olumsuz etkilendiklerini belirterek, “Daha önce İpekyolu Belediyesi tarafından oluşturulan bu sokak, geri dönüşüm sokağı vatandaşlar tarafından çok beğenildi, ilgi gördü. Bu durumdan memnunuz. Ama istiyoruz ki bu çarşımız elden geçirilsin. Bazı yapılar deforme oldu, bunların onarılmasını istiyoruz. Yine çarşımızda lavabo, tuvalet anlamında sıkıntılar var bunların giderilmesini istiyoruz. Esnaflar olarak Kapıköy Sınır Kapısının acilen açılmasını talep ediyoruz.” Dedi.

“İNŞALLAH BU ZORLU SÜRECİ ATLATACAĞIZ”

Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan da yaşanan sıkıntılara ilişkin, “Toplum olarak, esnaf olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz, sabredin inşallah bunu da atlatacağız. Gelecek yıl umarım işlerimizin, kazançlarımızın bol olacağı bir yıl olacak. Taleplerinizi, problemlerinizi, sorunlarınızı dinlemek istedik o yüzden buradayız. İran Çarşısı ile ilgili Plan Proje Müdürlüğümüz bir çalışma yapsın, teknik birimdeki arkadaşlarımız da burayı incelesin. Ne yapabiliriz bunu ortaya koyalım.” şeklinde konuştu.

Çarşı esnafı yapılan ziyaretten memnun olduğunu ifade ederek İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’a teşekkür etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz