Kahraman Şoför fenalaşan yolcuyu hastaneye yetiştirdi

24 Eylül 2021 Cuma, 10:31
Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım  sürücü personeli ,200 numaralı 121 Edremit TOKİ güzergahında seyir halinde ilerlerken aracında fenalaşan yolcuyu insiyatif kullanarak hastaneye yetiştirdi.
Rahatsızlandığı andan itibaren yolcusuna moral vermeye çalışan Şöför, “Az kaldı, biraz daha sabret, yaklaştık” gibi sözlerle teselli etti.
OTOBÜSLE ACİLE YETİŞTİRDİ
121 numaralı Van Edremit – TOKİ güzergahında seyir halinde olan , otobüsün arka kısmından gelen sesleri duydu. Otobüsü durduracağı sırada yanına gelen yolcusunun durumunun ağır olduğunu anladı. Yolcusunun acılar içerisinde kıvrandığını gören Şoför inisiyatif alarak rotasını doğrudan hastanenin aciline çevirdi. Araç içerisindeki yolcuları da bilgilendiren sürücü, otobüsle hastanenin aciline ulaştı.
Bir ambulans gibi adeta hastaneye ilerleyen şoför yolcusunu sağ salim sağlık görevlilerine teslim etmeyi başardı. Otobüsle Van VEAH  Eğitim ve Araştırma Hastanesi S.B.Ü.Sağlık Bilimleri Üniversitesi Aciline yetiştiren sürücü, hemşirelerden destek istedi. Otobüsün kapısına gelen acil müdahale hemşirelerine hastanın durumu hakkında bilgi verdi. Bir süre içeride yolcusunun son durumu için bekleyen Şoför, iyi haberler aldıktan sonra seferine devam etti. Otobüs Sürücüsü’nün bu hareketi araç içerisindeki yolcularından da destek buldu.
“YERİMDE KİM OLSA AYNI ŞEYİ YAPARDI”
Sürücü, yapmış olduğu hareketin insanlık namına olduğunu ifade etti. Yolcusunun fenalaştığını belirten Şoför, “Bizlere işe girmeden Van Büyükşehir Belediyesi olarak bu gibi durumlarla karşılaşabileceğimiz ve karşılaşılan bu durumlarda neler yapabileceğimizin eğitimi verildi. Bizler Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı sürücüleri olarak yolcularımıza misafirlerimiz gibi davranıyoruz. İnsan evinde misafirine nasıl davranıyorsa araçlarımızda da tüm sürücü arkadaşlarımla birlikte aynı hassasiyetle davranıyoruz. Hoşgörülü, saygılı ve yolcu memnuniyeti adına elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” ifadesini kullandı.
Haber:Suat Baran
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz