KADEM VAN TEMSİLCİLİĞİ “SOSYAL DESTEKLER VE KAMUYA ERİŞİM” EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

18 Ocak 2023 Çarşamba, 09:44

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), kadın ve aileyi güçlendirmek adına devletin yaptığı sosyal yardımlara erişim imkânlarını Türkiye’nin her yerinde duyuruyor. KADEM 53 ildeki temsilcilikleri aracılığıyla ihtiyaç sahibi kadın ve ailelere devlet tarafından sunulan destekler ile bu desteklere erişim konusunda “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” başlıklı eğitimler vermeyi sürdürüyor. KADEM Van Temsilciliği de bu kapsamda saha çalışmalarına hız verdi ve  ziyaretlerden birini Köprüler Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

 

KADEM Van İl Temsilcisi Gamze Biçek Bozdoğan il genelinde verilecek sosyal destekler eğitimleri hakkında; “KADEM Genel Merkezimizin devletin sağladığı imkânlara erişim noktasında toplumsal bilinçlenmeyi hedefleyerek yurt çapında başlattığı eğitimler sahada çok büyük bir eksiği tamamlıyor. Bizler de Van İl Temsilciliği olarak bu anlamlı çalışmaya destek vermekten ötürü gururluyuz. Bu alandaki eğitimlerimize devam ederek Köprüler Mahallesi’ndeki kadınlarımız ile buluştuk ve “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim” el rehberimizi dağıtıp mahalle halkına bilgilendirmelerde bulunduk.” dedi.

 

KADEM Van İl Temsilcisi Gamze Biçek Bozdoğan; “Bundan sonra düzenli olarak yapacağımız mahalle ve köy ziyaretleri ile kadınların kendilerine sunulan olanaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeleri ve en doğru destekten faydalanabilmeleri için onlara destek olmak en büyük amacımız” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret sonunda mahalle halkına, kadın ve aileye yönelik devletin farklı kurumları aracılığıyla ulaştırmayı hedeflediği yardımların bir araya toplanarak hazırlandığı “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim El Rehberi” kitapçıkları dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz