Jandarmadan kaçakçılara darbe

11 Ekim 2017 Çarşamba, 15:07
JANDARMADAN KAÇAKÇILARA DARBE LASTİKLERİ PATLATILARAK DURDURULAN OTOMOBİLDE 10 BİN PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ 2 AYRI OPERASYONDA PİYASA DEĞERİ YAKLAŞIK 360 BİN TL OLAN 60 BİN PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Van’ın Çaldıran ve Muradiye ilçelerinde jandarma ekipleri tarafından yapılan 2 ayrı operasyonda piyasa değeri yaklaşık 360 bin TL olan 60 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

 Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçakçılara yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 Bu çalışmalar kapsamında kaçakçılık ekipleri tarafından sigara kaçakçılığı yapan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak yapılan operasyonlar aralıksız devam ediyor. Son olarak 11 Ekim 2017 günü Çaldıran ilçesinde, içerisinde kaçak sigara bulunduğu yönünde bilgiler elde edilen bir otomobil, İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Mali Şube ekipleri tarafından takibe alındı. Takip edildiğini anlayan sürücü kaçmaya başlayınca amansız takip sonucu otomobilin lastikleri patlatılarak durduruldu. Otomobilde yapılan aramada yurda yasa dışı yollardan sokulduğu tespit edilen ve piyasa değeri yaklaşık 60 bin lira olan 10 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Otomobil sürücüsü gözaltına alınırken, tahkikatın başlatıldığı belirtildi.

Muradiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de yapılan ihbar doğrultusunda bir eve operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda garaj içerisindeki bir minibüste piyasa değeri 300 bin TL olan 50 bin paket kaçak sigara ele geçirildiği belirtildi.

Her iki olayla ilgili tahkikatın devam ettiği belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz