İPEKYOLU BELEDİYESİ PARK VE REFÜJ ALANLARINDA AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMASI YAPIYOR

06 Temmuz 2021 Salı, 16:07
İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelinde ağaçlandırma çalışması yapıyor. ‘Daha yeşil ve daha güzel bir İpekyolu’ sloganıyla başlatılan ağaçlandırma çalışması, İpekyolu sınırları içerisinde bulunan park, refüj, kaldırım ve diğer yeşil alanlarda devam ediyor.
*Peyzaj mimarisinde kullanılan süs ağaçları dikimi yapılıyor*
İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent siluetine uygun, peyzaj çalışmasında kullanılan süs ağaçları yoğunluklu binlerce ağaç, ve çalı grubu bitkiyi toprakla buluşturmaya başladı. İpekyolu’nun güzelleşmesi için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ifade eden, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, “ ekiplerimiz yeşil alan miktarını arttırmak için ağaç dikim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Arkadaşlarımızın örnek mahiyetindeki bu çalışmaları ile sorumluluğumuzu bir nebze de olsa yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kâinatın efendisi peygamber efendimiz hadisi şeriflerinde, ‘Yarın kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz‘ demiştir. Ağaçlar bir memleketin güzelleşmesi ile beraber o memleketin can damarını oluşturur.” dedi.
İpekyolu Belediyesi İcracı müdürlük yetkilileri, ağaçların yoğunluklu olarak refüj, orta refüj, kaldırım ve mevcut parklarda dikilmeye başlandığını belirterek, şu ana kadar dikimi gerçekleştirilen bitkilerle ilgili şu bilgilere yer verdiler; Binlerce, yapraklı ağaç (Doğu Çınarı, İğde, Ihlamur, çınar yapraklı dut, hatmi, dışbudak, akçaağaç, oya ağacı, süs elması, at kestanesi, top akasya ve huş), ibreli   btkilerden(Spiral leylandi,  mavi ladin, piramit mazı, top mazı), çalı grubu (şimşir, ateş dikeni, ligustrum, taflan ve berberis) toprakla buluşturuldu.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz