il Sağlık Müdürü Doç. Dr. Sünnetçioğlu’dan önemli uyarı

22 Ekim 2020 Perşembe, 14:33

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşlara önemli uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs enfeksiyonu ile mücadele çalışmalarının titizlikle devam ettiğini ve vatandaşlardan da alınan tedbir ve önlemlere titizlikle uymalarını beklediklerini ifade ederek kurallara uymalarını istedi.

Doç. Dr. Sünnetçioğlu, Sağlık Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı öncülüğünde tüm İlçelerimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için COVİD-19 farkındalık çalışmaları yapıldığını belirtti. Sünnetçioğlu, Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri ile Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda kamu düzeni açısından oluşturduğu salgın ve bulaşın toplum sağlığı riskini gözeterek sosyal izolasyonu sağlamak amacı ile sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirdiklerini ifade etti.

Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, COVID-19 hastalığı bilindiği üzere yaşlılar ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı daha çok etkilemektedir. Genç vatandaşlarımız ile birlikte yaşadıkları veya aynı ortamı paylaşmak durumunda kaldıkları yaşlılarımızın enfekte olma riskini arttırmaktadır. Bu kapsamda; Alınan tedbirlerin, bulaşın yayılım hızının düşürülmesine olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız tarafından 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı korumaya yönelik toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla; konuya özel hazırlanan afiş ve broşürler ile tüm ilçelerimizde, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın daha fazla bulunduğu ( kahvehane, kıraathane, parklar, çay bahçeleri v.b.)  yerlerde dağıtılıp, konunun önemi hakkında sağlık personellerimizce bilgilendirme yapıldı ve  ayrıca tüm resmi kurumlara, toplu taşıma araçlarına afiş ve broşürlerimiz asılmış olup, standa çalışması da yapılarak toplumsal farkındalığın arttırılmasını hedeflediklerini belirtti.

Maskemizi her an yanımızda bulundurmakla değil takmak gerektiğini ve ilk günden beri bakanlığımızın açıklamış olduğu sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz  dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz