Halk Belediye Otobüslerinden Memnun

Belediye otobüsleri halktan büyük bir beğeni aldı

18 Mart 2015 Çarşamba, 12:00
Van büyükşehir belediye yeni otobüs

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için hizmete aldığı 32 otobüs, halkın büyük bir memnuniyeti ile karşılandı. Halk; bundan sonra ulaşımda belediye otobüslerini tercih edeceklerini belirterek, belediyenin yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Edremit TOKİ’ye seyahat eden Nuran Demirhan, tüm kadınların duygularını “Mutluluğumuzu ifade etmekte zorluk çekiyorum. Mor ve Erguvan renkleri kadınlar olarak çok benimsedik. Artık yolculuğumuz güvenli, rahat ve konforlu olacak. Tüm kadınlar adına belediyemize teşekkür ediyorum” şeklinde dile getirdi.

VBB kentin en köklü ve büyük sorunu olan ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için belediye tarihinde bir ilki gerçekleştirerek 32 yeni akıllı otobüsü halkın hizmetine sundu. Kentte ilk kez toplu ulaşım sistemine geçen belediye yeni aldığı otobüsleri halkın hizmetine sunarken, halk ise yeni otobüslerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek yapılan hizmetten dolayı belediyeye teşekkür etti. İlk gün tam dolululuk oranı ile çalışan otobüsler, gece saat 00.00’a kadar hizmet verdi.

Yurttaşlardan belediyeye teşekkür

Alımı gerçekleştirilen ve dün itibari ile halka hizmet vermeye başlayan otobüslere halk yoğun ilgi gösterdi. Daha önce ulaşım konusunda yaşadıkları sıkıntılardan dolayı mağdur olan ve ulaşımın kendileri için büyük bir işkence olduğunu ifade eden yurttaşlar, belediyenin almış olduğu otobüslerle bu sorunun ortadan kalkacağını dile getirdiler. Kent için yapılan en önemli hizmetlerden birisinin de yeni alımı yapılan otobüsler olduğunu aktaran yurttaşlar, ulaşımın tam anlamıyla çözülmesi için yeni otobüs alımı yapmasını talep ettiler. Kent merkezinden Edremit TOKİ seferi yapan otobüste yolculuk yapan ve yaşadığı memnuniyeti ifade eden Lokman İnal isimli yurttaş, belediyenin yapmış olduğu hizmetten dolayı eş başkanlar Hatice Çoban ve Bekir Kaya’ya teşekkür etti.

Anne ve kızı ulaşım için mor otobüsleri tercih etti

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde çalışan ve ulaşım için öğrenci olan kızıyla birlikte belediyeye ait otobüsleri tercih eden Nuran Demirhan, daha önce kadın olarak ulaşım konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi. Bir kadın olarak yolculuğun kendisi için daha önce çok zor olduğunu dile getiren Demirhan, “Yeni alınan otobüsler tam teşekküllü, hem biz kadınlar hem de yaşlı ve engelliler için tasarlanmış, ben ve kızım otobüsleri çok beğendik. Özellikle kadınlar için mor ve erguvan renklerinin seçilmesi ise bizleri daha çok mutlu etti. Açıkçası mutluluğumuzu ifade etmekte zorluk çekiyorum. Çünkü bu otobüsler sayesinde artık ulaşım çok daha konforlu ve güvenilir bir şekilde sağlanmış olacak. Bende hem bir anne hem de bir kadın olarak belediyenin yapmış olduğu bu hizmeti takdirle karşılıyor ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

‘Ulaşım daha önce işkence gibiydi’

Edremit TOKİ ve kent merkezi arasında hizmet yapan belediyeye ait otobüslerin kendileri için adeta bir velinimet olduğunu söyleyen Adnan Keskin isimli yurttaş, kendisinin 2 yıldır Edremit TOKİ’de ikamet ettiğini, 2 yıldır ulaşım konusunda ciddi sorunlar yaşadığını ifade ederek, “Gece çoğu zaman saat 21’den sonra minibüs bulamıyoruz. Yine minibüs azlığından dolayı sürekli minibüslerde sorunlar yaşıyorduk. Bu otobüsler hem çok geniş hem de her şeyi düşünülmüş. Ayakta dahi rahat bir yolculuk yapabiliyoruz. Otobüslerle ilk yolculuğumu yapıyorum. Bundan sonra da ulaşım için tek tercihim bu otobüsler olacak. Bu halk her şeyi hak ediyor, bugün bu hizmetle tanıştık. Bu tür hizmetlerin devamının gelmesini ve bu hizmetlerin kalıcı olmasını istiyoruz” dedi.

Hayal olanın gerçeğe dönüştüğü bir günü yaşıyoruz’

Otobüslerin alınması ile birlikte kentte yeni bir soluk geldiğini, halkın ise yaşadıkları ulaşım eziyeti sonrası rahat bir nefes aldığını söyleyen Faruk Demir, hayal olanın gerçeğe dönüştüğü bir günü yaşadıklarını bu hayali gerçekleştiren belediyeye minnettar olduklarını dile getirdi. Ulaşım için yeni alınan otobüslerin her şeyinin düşünüldüğü ve hizmetin en iyi şekilde yapılması için bir görüntünün ortaya çıktığını söyleyen Demir, “Otobüslerin renginden tutun da şoförlerin kılık kıyafetine kadar her şey çok mükemmel. Şoför arkadaşların güler yüzlülüğü her şeye bedel. Burada hizmetten çok insani davranış ve tutumların nasıl sergilendiği ve insanların nasıl takdirini alabileceğini görmüş olduk. Umarım belediyenin bu hizmeti kentte ulaşım sağlayan herkese örnek olur” diye konuştu.

“Haziran’dan sonra akıllı bilet sistemine geçilecek”

Otobüste yolculuk yapan Cahide Taş, Yadigar Çelik ve Suat Ahi isimli yurttaşlar da hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  Alımı gerçekleştirilen otobüsler her gün belirlenen güzergahlar arasında 06.00 – 24.00 saatleri arasında halka ulaşım hizmeti sunacak. Haziran ayına kadar bilet sistemi ile çalışacak otobüsler, Haziran ayından sonra akıllı bilet sistemine geçecek.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz