19 Ağustos 2013 Pazartesi, 02:16
Beraat Öner
Beraat Öner beratoner@vangoluhaber.com Tüm Yazılar

Haddini Aşanlar

Bu ilin yiğit ve aklıselim insanları, oy avcılığından başka hiçbir şey başaramayan ve seçimden seçime objektifler karşısına çıkan yalan konuşan kendisini siyasetçi zannedenleri tanımayacaktır.

Siyaset; insanlar arasında doğabilecek ve doğacak sorunları daha akılcı, insan erdemine, onuruna ve ilahi adaleti zedelemeden çözüm üretmek ve yol göstermektir.

Bu anlamdaki siyaset; insanlığın var olan değerlerini ayakta tutar. Siyasetin en temel açılımı ile insanlar arasındaki sorunları, öncelikte tespit etmek ve ardından çözüm üretmektir. Yoksa siyaset sorun üretmek ve bu sorunu ancak kendisi çözebilir anlayışı ile ortalıkta caka satmak değildir.

Siyaset insanlara ve insanlığa hizmet etmek için kullanılan meşru ve saygın bir kabiliyettir. Bu kabiliyeti, şahsi menfaat ve çıkarları doğrultusunda kullananlar ne yazık ki Türkiye’ nin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de çok fazla siyaseti usulüne ve zeminine göre yaparsanız insanların faydasına uygun çok güzel hizmetler yaparsınız, değilse yaptığınız şahsi çıkarlar peşinde koşmaktan başka bir şey değildir.
İlimizde yıllardır siyasetçi olduğunu söyleyen ve siyaset adına insanların hayatlarına bir dem hayır koyamayan siyasetçilerin varlığı maalesef büyük bir sorun olarak ortada durmaktadır. Bu siyasetçiler ilin kaderiyle oynamak bir yana, hiçbir artı değerleri de bulunmamaktadır. Bu siyasetçiler sadece fırsat kollar ve kümesi kollayan avcılar gibidirler. Ne kadar komik olduklarının farkında bile değillerdir.
İlimizde seçim havasına çabuk girildi. Kamuoyu araştırmaları, anketler ve kendi reklamını yapmaya çalışan şahıslar siyasetin (S )sinden anlamayan has bel kader birileri vasıtasıyla siyasetçi olduklarını zannedenler, eğitimsiz kültürsüz siyaset için yaptıklarını anlatırken, aslında anlattıklarının ne olduğunu kendileri bile bilmezken, bizlerin onların siyaset yaptıklarına dair hiçbir çalışmalarına şahit olmadığımız, halkın içinde görmediğimiz şahıslar bence daha fazla haddinizi aşmayın!

Bu ilin yiğit ve aklıselim insanları, bundan böyle haddini aşan, insani değerlere katkısı olmayan, oy avcılığından başka hiçbir şey başaramayan ve seçimden seçime objektifler karşısına çıkan yalan konuşan kendisini siyasetçi zannedenleri tanımayacaktır.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz