Gürpınar Belediyesi, Karla Mücadele Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

16 Mart 2022 Çarşamba, 23:04
Van’ın Gürpınar Belediyesi, ilçe genelinde etkili olan kar yağışının ardından kar küreme ve temizleme çalışmalarını sürdürüyor.
İlçede yayaların ve sürücülerin yollarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve günlük yaşamın aksamaması adına çalışma yürüten ekipler, iş makinaları yardımıyla gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor.
Ulaşımda yaşanabilecek sorunlara karşı cadde ve sokaklarda önlemler alan belediye ekipleri, yayalar için de meydanlarda ve kaldırımlarda biriken karları temizleyip tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına sahada aktif çalışma yürüttüklerini söyledi.
Yapılan meteorolojik uyarılar neticesinde kar yağışına günler öncesinden hazırlık yapıldığını ifade eden Başkan Tanış, “Bu yıl ilimiz ve ilçemiz adına çok bereketli bir yıl oldu. Son yılların en çok kar yağışını alan kış mevsimini geçiriyoruz. Bununla birlikte ekiplerimizde 7/24 esasına göre vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz