GENÇLERİN GÖZÜNDEN “ŞEHİR VE KADIN”

18 Mayıs 2022 Çarşamba, 23:22
LİSELER ARASI KISA FİLM YARIŞMASINDA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLENLER AÇIKLANDI

 

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İzmir Temsilciliği öncülüğünde hayata geçirilen “Şehir ve Kadın” konulu liseler arası kısa film yarışmasında ödüle layık görülenler törenle açıklandı.

Gençlerin gözünden “Şehir ve Kadın” konusunun ele alındığı kısa filmler arasından “Hayatın İçinden Kadın” adlı filmiyle Nazlı Aksubirinciliğe, “Şehir ve Kadın” adlı çalışmasıyla Sinan Aydın ikinciliğe, “Melek” isimli eseriyle İzem Buldan üçüncülüğe layık görüldü.  Yarışmada “Kadın Dediğin” adlı filmiyle Simay Şekerci de mansiyon ödülünün sahibi oldu.

 

İzmir Valiliği ve Günaydın Group’un katkılarıyla hayata geçirilen yarışmaya onlarca film katıldı. Jürinin titiz elemeleri sonucu finale kalan eserler 18 Mayıs’ta, İzmir Sabancı Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu. Törene İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet HOTAR, KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye ERDOĞAN BAYRAKTAR veKADEM İzmir Temsilcisi Arzu GÜNAYDIN katıldı.

 

Genç yönetmenlerin kurmaca, deneysel ve animasyon türlerinde çektikleri filmlerin yer aldığı yarışmada, kadına yönelik şiddet, şehir yaşamının zorlukları, kalabalıklar arasındaki yalnızlık, kadının hayatın içinde bazen fark edilmeyen ama yeri de doldurulamayan varlığı, farklı açı ve gözlerden beyaz perdeye yansıtıldı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz