GENÇ KADEM’DEN SEL FELAKETİ YAŞANAN VAN BAŞKALE’YE ANLAMLI ZİYARET

04 Ağustos 2021 Çarşamba, 14:50
Van’da yaşanan üzücü sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor. Van Başkale’ye bağlı Esenyamaç köyündeki sel felaketinde 900’den fazla hayvan telef olmuş, 32 ev kullanılamaz hale gelmişti. Selin ardından bölgede yardım ve onarım çalışmaları devam ederken felaketten etkilenen yöre halkına ziyaretler de sürüyor.

 

Bu manada Genç KADEM sorumlumuz ve üyelerimiz Van Başkale’deki sel felaketinde mağdur olan vatandaşlarımıza destek ve moral ziyaretinde bulundular. Genç KADEM üyeleri selden etkilenen tüm halka ve sel sırasında suya kapıldıktan sonra son anda kurtarılan genç kıza geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyarette afet sırasında mağdur olan ailelere psikolojik destek sağlanırken, aynı zamanda temel ihtiyaçlar doğrultusunda da yardımlar ulaştırıldı.

Genç KADEM üyeleri ziyaret sırasında yaşanan felaketin büyüklüğüne yakından tanık olurken, selin sebep olduğu yıkıntıları düzelten, toplayan kadınlarla konuşma fırsatı buldu. O güçlü kadınların yanında olmak, onlarla sohbet etmek, acılarını paylaşmak duygulu anlar yaşamalarına sebep oldu.

Özellikle kadın ve çocukların temel ihtiyaçlarının temini noktasında çalışmalar yürüten Genç KADEM üyeleri, bu acıları birlikte aşacaklarını, yaraları beraber saracaklarını ifade ederken, benzer olayların bir daha tekrarlanmaması için temennilerde bulundu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz