Gelecek Partisin ’den Engelliler Haftası Ziyareti

12 Mayıs 2022 Perşembe, 10:05

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Van’da Engellilere yönelik faaliyette bulunan STK’lara ziyarette bulundu.

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık ve yönetim kurulu üyeleri Van Bedensel Engelliler Derneği ve Altı Nokta Körler Derneğini ziyaret ederek sıkıntılarını yerinde dinledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Van Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Hanefi Baykara engellilerin yaşadığı sıkıntıları anlattı. Herkesin bir engelli adayı olduğunu ve bu yüzden engellilere gereken önemin her alanda verilmesi gerektiğini kaydeden Hanefi Baykara, yapılacak olan çalışmalarda engellilerin düşünülerek yapılması gerektiğini vurguladı.

Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Fazıl Bor ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Başkan Karabıyık ve ekibine teşekkür etti.

Ziyaretler kapsamında açıklamada bulunan Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık; Toplumun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili sorunların çözümüne yönelik duyarlılığın artması en öncelikli temennimizdir. Engelli bireylerin sosyal yaşama ve çalışma hayatına kazandırılması için herkesin üzerine düşen bir sorumluluk var ve bu sorumlulukları yerine getirip, onları topluma kazandırmak, üretken bireyler olarak ailenin yükünü azaltmak, istihdam sağlamak gibi bütün tedbirlerin alınması gerekiyor. Bu önemli haftanın bir toplumsal farkındalığa dönüşmesi, gelecekte engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya vesile olması temennisiyle tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyorum dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz