Gelecek Partisi Van İl Başkanlığın’dan Bedensel ,Görme ve İşitme Engelliler Derneklerine Ziyaret

03 Aralık 2020 Perşembe, 18:54

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık  ve yönetim kurulu üyeleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle  engelliler derneklerine ziyarette bulundular.

Başkan Karabıyık ve yönetim kurulu üyeleri Bedensel Engelliler,Görme Engelliler  ve İşitme Engelliler Derneklerine ziyarette bulunarak sorun ve taleplerini dinlediler.

Başkan Karabıyık ziyaretleri kapsamında yaptığı açıklamada; Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, mevcut imkân ve fırsatlardan tam ve eşit şekilde yararlanmaları tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, toplumsal bağlarımızı kuvvetlendirmek ve gönül köprüleri tesis etmek adına son derece önem arz etmektedir. Engelli vatandaşlarımız, önlerindeki engeller kaldırıldıkça, kendilerine inanılıp fırsat verildikçe azimle, sabırla ve inançla çalışarak yaşamın tüm alanlarında büyük başarılara imza atarak toplumun ayrılmaz ve güçlü bir parçası olduklarını kanıtlamaktadır. Unutmayalım ki; Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır ifadelerini kullanarak ,3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz