Gelecek Partisi Van İl Başkanı Karabıyık’tan gündeme dair açıklamalar

12 Mayıs 2020 Salı, 21:53
Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim KARABIYIK gündeme dair konuları değerlendirdi.
Karabıyık yaptığı açıklamada; Gelecek Partisi Van İl Başkanlığı olarak anneler gününe özel bir dizi etkinlikler yapıldığını belirtti. Anneler Günü’nde  Van’ın  en yaşlı annesi olan 122 yaşındaki Emine Anneyi ziyaret ederek ihtiyacı olan tekerlekli sandalye takdim ettik. Gözlerindeki mutluluğun dünyaya bedel olduğuna şahit olduk dedi.
Ayrıca ilimizin çeşitli mahallelerinde ev ziyaretleri yapılarak birçok kamu kurumlarında çalışan annelerimizin yanı sıra bayan esnaflarımızı da iş yerlerinde  ziyaret edip kendilerine çeşitli hediyeler takdim ederek Anneler Gününü kutladık.

Engellilerimiz unutulmadı

Ülkemiz nüfusunun %12,29’u engelli kabul edilmektedir. İlimizde faaliyet gösteren tüm engelli dernek başkanlarımız  aranılarak engelliler günü vesilesi ile sorun ve sıkıntıları dinledik,ayrıca çözüm önerilini konuştuk. Bütün engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine birkez daha selam ve saygılarımı iletiyorum.

Kıymetli Vanlı hemşerilerim

 Özellikle İpekyolu ilçesinin  Ortanca mahallesinde düzenlenen taziye münasebetiyle Vanımız da çok az görülen COVİD-19 vaka sayımız maalesef artmış bulunmaktadır. Demek ki basit bir ihmal virüsün tekrar başa dönme riskini doğurabiliyormuş. Asla olmasını arzu etmeyeceğimiz ikinci bir dalganın sonuçları telafi edilmez bedellere sebebiyet verebilir. Hemşerilerimizin  zorunlu olmadıkca evde kalarak bu COVID-19 hastalığını hep birlikte yeneceğiz.
Ülkemizde ve İlimizde insanlarımızın maske ihtiyacını karşılamak üzere çeşitli sıkıntılar yaşandığı herkesçe bilinmektedir.
Gelecek Partisi olarak Maske ihtiyacının duyulduğu ilk günden itibaren Genel Merkezimiz tarafından İl Başkanlığımıza gönderilen maskeleri belli periyodik zamanlarda teşkilat mensuplarımızla birlikte ihtiyaç duyulan her yerde vatandaşlarımıza dağıttık ve dağıtmaya da  devam ediyoruz dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz