Gelecek Partisi Van İl Başkanı Karabıyık;Maske satış yasağına son verilmelidir

22 Nisan 2020 Çarşamba, 18:53

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Karabıyık yaptığı açıklamada;Ülkemiz genelinde ve ilimiz özelinde maske sorunu hala çözülebilmiş değil. İnsanların Maske mağduriyetleri devam ederken,vatandaşlarımızın maske ile olan ağır imtihanı gün geçtikçe katlanarak devam ediyor.

Maskede en büyük sıkıntı tüm Kamu yerleşkelerinde,bankalarda,marketlerde yaşanıyor. Çünkü bu alanlarda işlemlerinizi takip etmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak İçin maske takmak zorunluluğunuz var aksi taktirde bina içine girişinize izin verilmiyor.Maske satışları yasak olduğundan dolayı özellikle market sahipleri maske alamıyor.Müşterilerinin Maske ihtiyacını karşılayamayan marketler mağduriyet üstüne mağduriyet yaşıyor.Vatandaş da maske satışı yasak olduğundan dolayı kendilerine devlet eliyle gönderilecek maskeleri bekliyor. Vanlı Vatandaş ise maske bulamadığından dolayı haklı olarak market sahiplerinden müşterilerine maske verilmesini bekliyor, marketler ise maske satışı yasak olduğundan dolayı maske tedarikinde zorlanıyor. Bu yüzden markete gittiği halde alışverişini yapamayıp eli boş dönen insanlar oluyor.

Peki çözüm nedir?

Çözüm Hükümetin maske satış yasağına son vermesidir. Vatandaş devletten ücretsiz maske temin edebileceği gibi isterse ücret karşılığı da maskesini alabilmelidir. Bu konuda eczanelere satış için izin verilmelidir. Market sahipleri de müşterisine vermek üzere her an ellerinde maske bulundurabilmelidir.

Van Halkı’nın maske isyanı

Gelecek Partisi olarak biran önce maske satışı yasağının kaldırılmasını istiyoruz. Maskeler ücretsiz dağıtılabileceği gibi eczaneler eliyle de satılabilmelidir. Serbest piyasa koşulları bunu gerektirmektedir. Serbest piyasa koşullarında rekabet beraberinde kalite ve fiyat indirimini de getirecektir.Maske üretiminin tek elden yapılması, devletin maskeleri tek elden alması rekabet koşullarını ortadan kaldıracağı gibi birçok üreticiyi de zor durumda bırakıyorGönül ister ki devlet kurumları başta olmak üzere Van ve bölge illerinde maske temini ihtiyacı duyan tüm işletmeler, Van – Tekstilkent ve Van Olgunlaştırma Enstitüsünde üretilen maskeleri tercih etsin.Bu şekilde Van ekonomisine de katkısı olacağına inanıyoruz dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz