Gelecek Partisi Van İl Başkanı Karabıyık’dan Örnek Davranış

21 Eylül 2020 Pazartesi, 14:40

Gelecek Partisi Van il Başkanı Abdulhekim Karabıyık pandemi sürecinde tedbirleri daha da arttırdıklarını ifade etti.

Karabıyık yaptığı açıklamada; Mart ayından bu yana büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında tüm dünyada, ülkemizde ve ilimizde tekrar bir artış yaşanıyor.

Bu süreçte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre hayatımızı sürdürmeye devam edip tedbirleri elden bırakmamaya çalıştık.

Fakat yine bu süreçte yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, binlerce vatandaşımızda hastaneler ‘de ve evlerinde tedavi altına alındı.

Covid 19 ülkemizde ve ilimizde artış göstermeye başladıktan sonra bir dizi tedbirler alındı ve alınmaya da devam ediliyor. Gerek sağlık bakanlığının gerekse bilim kurulunun yapmış olduğu Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına tüm vatandaşlarımız gibi bizlerde uymaya çalıştık.

Ancak  Gelecek Partisi Van il Başkanlığı olarak biz bu kurallara bir yenisini daha ekliyoruz. Özellikle kitlelere konuşma zorunluluğu olan ülkemizin en önemli yerlerinde her gün siyaset yapan veya halk ile karşı karşıya kalanlar seslerini duyurabilmek adına maske kuralını zaman zaman ihlal etmek zorunda kalıyor.

Gelecek Partisi Van il başkanlığı olarak böyle bir durumda hem kendi hem de karşımızdaki insanların sağlığını riske atmamak adına dördüncü bir kural ekledik. Maskemizi çıkartmadan yaka mikrofunu kullanarak uzakta olan kitlelere sesimizi ulaştırabiliyor ve maske kuralına riayet etmiş oluyoruz dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz