Gelecek Partisi Van İl Başkanı Karabıyık; Tüm Halkımıza Güvenli, Güçlü, Adaletli bir Gelecek vaat ediyoruz  

30 Ekim 2020 Cuma, 19:44

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık 1 Kasım 2020 Günü Ankara Anfa Fuar ve Kongre merkezinde yapılacak olan 1. Olağan Genel Kongre öncesi basın açıklamasında bulundu.

Karabıyık yaptığı basın açıklamasında; İnsan onurunu korumak ve yüceltmeyi siyasetinin temeli yapan partimiz    1 Olağan Genel Kongresi ile aşılamaz denilen eşiği 1 Kasım Pazar günü geride bırakıyor.

Hatırlayacaksınız;

Parti Kuramaz demişlerdi, Partimizi tüm Türkiye’yi kapsayan Türkiye mozaiğini yansıtan kurucularımız la kurduk.

Parti Kursalar Bile örgütlenemez, çalışacak üye bulamaz demişlerdi, Ancak biz bugün 70 İlimizin İl teşkilatını oluşturduk.

243 İlçenin kongresini tamamlayarak 44 ilin il kongresini gerçekleştirdik.

Dünyada ve ülkemizde seyreden salgının olumsuz etkileri ve alınan önemlerin etkisine rağmen,Her türlü baskı tehdit ile dolaylı dolaysız baskılara rağmen, Büyük kongre yapma koşullarını tamamlayarak 1.Olağan Genel Kongremizi 1 Kasım 2020 Pazar günü Ankara Anfa Fuar ve Kongre merkezinde gerçekleştireceğiz.

Anadolu’dan esen rüzgara baktığımızda teşkilatlanma çalışmalarında Partimize katılan on binlerin çok kısa zamanda yüzbinlere ve inşallah çok yakın bir zamanda milyonlara ulaşacağının haklı umudunu taşıyoruz.

Yolsuzluk, Yoksulluk ve yasakları önleyeceğiz iddiası ile siyaset sahnesine çıkan iktidar Partisi maalesef geçen bu süre zarfı içerisinde bu ilkelerin tamamını unutmuş, unutmakla kalmayıp, yoksulluk ve yasakları doğuran, besleyen, yeşerten bir yapıya dönüşmüştür.

3 Y ile mücadele etmek için yola çıkanlar bu mücadeleyi unutup ülkenin başına dördüncü bir Y’yi de musallat etmişler. Dördüncü Y ile milletin gözünün içine baka baka kolaylıkla yalan söyleyerek ekonomik verileri çarpıtarak, millet fakru zaruret içerisindeyken uçuyoruz yalanları milleti kandırmaya teşebbüs etmektedirler.

Anadolu’yu karış karış dolaştığımızda aziz milletimizin derin ekonomik darlıktan yaygın işsizlikten, eş dost hısım, akraba ayrımcılığından ötekileştirici nefret ve yaygın korku ikliminden duydukları kızgınlığı açıkça dile getirmektedirler. Gördüğümüz odur ki derin bir dip dalga oluşmaktadır.

Hukuki sürecin gerektirdiği şartları yerine getirerek 1 Olağan Genel Kongresini yapmaya hak kazanan Gelecek Partisi bu zor zamanlarda milletimiz adına her türlü sorunu dile getirecek tüm meseleleri konuşacaktır. Oluşturulan korku duvarlarını yıkarak, ülkemizin içerisine girdiği kısır döngüye dur diyecek ve milletimizin hayallerinin yok edilmesine karşı duracağız.

Milletimizin gerçek gündeminin yani işinin, aşının, onurunun takipçisi olacağız.

Ülke sathında oluşmakta olduğunu gözlemlediğimiz derin dip dalganın lideri olarak Aziz milletimizin güvenli bir liman eriştiren amiral gemisi olacağız.

Kimse ümitsiz olmasın, Kimse karamsarlığa kapılmasın. Partimiz ülkemizin temel hak ve özgürlüklerin korunduğu demokrat, adil, özgürlükçü müreffeh bir seviyeye taşıyacaktır.

Gelecek senin, Gelecek Türkiye’nin mesajını vereceğimiz kongremizin Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor Tüm halkımıza güvenli, güçlü, Adaletli bir Gelecek vaat ediyoruz dedi.

 

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz