Erciş Belediyesi’nden Çöp Poşetleme Sistemi

Erciş Belediyesi, bazı merkezi mahallelerde çöp bidonu ve konteynerlerini kaldırarak “Çöp Poşetleme Sistemi” uygulamasına geçiyor

21 Ağustos 2015 Cuma, 11:45
Erciş Belediyesi'nden Çöp Poşetleme Sistemi

Erciş Belediyesi, bazı merkezi mahallelerde çöp bidonu ve konteynerlerini kaldırarak “Çöp Poşetleme Sistemi” uygulamasına geçiyor.

Erciş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha önce pilot bölge olarak belirlediği Yukarı TOKİ konutlarında çöp poşetleme sistemine geçmesinden sonra ilçe merkezinde de bu uygulamayı hayata geçiriyor. Cadde ve sokakları temiz tutmak ve çöp bidon ile koyteynerlerin oluşturduğu işgale son vermek için başlatılan bu uygulama için ilk olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe merkezindeki esnafa bilgilendirme amaçlı broşür dağıtıldı. Türkçe ve Kürtçe hazırlanan broşürde, çöplerin her gün 19.00 ile 23.00 saatleri arasında belirlenen çöp döküm yerlerine ağzı kapalı bir şekilde bırakılması gerektiği rica edilirken, belirlenen saatler dışında çöplerini dışarıya bırakanlar için de tespit edilmesi halinde cezai işlemin başlatılacağı uyarılarına yer verildi.

Belediyenin daha sonra çöpleri poşetlemek üzere esnafa poşet dağıtılacağı da bildirildi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz