Edremit’te çocukların sağlığını tehdit eden duruma belediye el attı

09 Ekim 2019 Çarşamba, 10:45
Van’ın Edremit Belediyesi, Müslih Görentaş İlk ve Ortaokulu’nun sıhhi tesisatında oluşan patlaklardan dolayı kullanılamaz halde olan okul lavabolarına müdahale ederek baştan aşağı yeniledi.

Süphan Mahallesi’nde yaklaşık 950 öğrencisi bulunan Müslih Görentaş İlk ve Ortaokulu’nun öğrencileri okulun sıhhi tesisatında (temiz su ve atık su) oluşan patlaklardan dolayı okul lavabolarını kullanamıyordu. Borulardan sızan kirli sular, okul binasının üst katından itibaren aşağı inerek, etrafa da kötü kokular saçıyordu. Çocukların sağlığının ciddi anlamda tehdit eden durumun okul idarecileri tarafından Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a iletilmesi ile Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince olaya müdahale edildi. Çok ciddi bir maliyetin harcandığı okulda sıhhi tesisat boruları değiştirilirken, musluklar, klozetler, seramikler de yenilendi.

Başkan Say: “Eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan bir yatırımdır”

Çocukları yarınlara taşımanın herkesin en asli görevi olduğunu ifade eden Başkan Say, eğitime büyük önem verdiklerini belirtti. İmkanları dahilinde belediye olarak tüm araç gereçlerle her zaman okulların yanında olduklarını vurgulayan Başkan Say, “Her zaman olduğu gibi bundan sonrada okullarımıza hizmet götürmekte elimizden geleni yapacağız. Eğitime yapılan yatırım geleceğimize yapılan bir yatırımdır. Edremit Belediyesi olarak çocuklarımızın geleceğine yatırım yapmaya her daim hazırız.

Yaklaşık 10 gün süren çalışmalar sonunda okulun her katta bulunan lavabolarının baştan sona yenilenmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Müslih Görentaş İlk ve Ortaokulu Okul Müdürü Kutbettin Altaş, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a çocuklar adına teşekkür etti. Dört bir taraftan akıtan tesittan dolayı lavaboların kullanılmadığını vurgulayan Altaş, “Başkanımıza durumu iletmemizle birlikte anında müdahale edilmesi konusunda ekipleri yönlendirdi. Burada duvar aralarında sızıntıya sebep olan tüm borular değiştirildi. Bununla da yetinmeyip, klozetler başta olmak üzere musluklar ve seramikler yenilendi. Kuruması ile birlikte son olarak boyanın vurulmasıyla birlikte okul lavabolarımız yenilendi. Bu anlamda Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a ve tüm ekibine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz