Dolu Van’da ′felaket′e neden oldu

18 Mayıs 2016 Çarşamba, 16:39
dolu

Van′da dün gece etkili olan dolu yağışı kentte ekili alanlarda büyük zarar neden oldu. Yaşanan felaket sonrası Eminpaşa Mahallesi′nde inceleme yapan Büyükşehir Belediyesi, bostan ve bahçelerde tespit çalışması yaptı.

Van′da dün gece saatlerinde meydana gelen dolu yağışı adeta felakete yol açtı. Ekili alanlar başta olmak üzere, meyve ağaçları ve bostanlarda büyük tahribata neden olan dolu yağışı çiftçilikle uğraşan yurttaşları da olumsuz etkiledi. Kentte etkili olan dolu yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri Edremit ilçesine bağlı Eminpaşa Mahallesi′nde tespit çalışması yaptı. Yüzde 90′nın tarım ile geçimini sağladığı mahallede tespit çalışması gerçekleştiren ekipler mahallede özellikle meyve ağaçlarının büyük oranda zarar gördüğünü tespit etti. Ekipler tarafından yapılan tespitte yaşanan zarar nedeniyle meyve ağaçlarında verimin bu yıl neredeyse hiç olmayacağı belirtildi.

Bostanların yüzde 80’ni zarar uğradı′

Gece yaşanan dolu yağışının mahallede bulunan bostan ve meyve ağaçlarını büyük bir zarara uğrattığını ifade eden Eminpaşa Mahallesi Muhtarı Raif Çiçek, mahalleli yurttaşların yüzde 90’nın geçimlerini bu bostanlardan karşıladığını ve dolu yağışı nedeniyle yurttaşların büyük bir zarara uğradığını söyledi. Yurttaşların çoğunun bankalardan kredi çekerek bostan oluşturduğunu dile getiren Çiçek, büyük bir felaket yaşadıklarını ve mevcut bostanların yüzde 80’nin zarara uğradığını kaydederek, yetkililerin yaşanan felaket nedeniyle yurttaşlara yardım yapılması çağrısında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz