Doç. Dr. Sünnetçioğlu Darp Edilen Sağlık Çalışanlarını Ziyarete Bulundu

27 Mayıs 2021 Perşembe, 00:21

Geçtiğimiz günlerde Trafik kazasının ardından birbirlerini suçlayan taraflar arasında çıkan kavgada yaralı şahsıların SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirilmesi ile bir doktor, hemşire ve güvenlik görevlileri, darp edimlisi gündeme getirilmişti.

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Adem Ergioğuz, SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Cezmi Meral ve hastane yönetimi geçtiğimiz günlerde görevi başında darp edilen acil serviste görevli sağlık çalışanları ve güvenlik personeline destek ve moral ziyaretinde bulundu.

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil bölümünde üzücü bir olay yaşanmıştı. İpekyolu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde iki aracın çarpası sonucu “Kaza yerine giden 112 ekipleri yaralıları Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırması sonucu Yaralılardan biri madde bağımlısı ve ayağından yaralanmıştı. Trafik kazasında yaralanarak hastaneye kaldırılan şahıs doktora saldırıda bulunmuştu yaralı saldırgan şahsın sağlık durumu göz ününde bulundurarak şahsa fiziki müdahalede bululmamıştır. Hastane Polis iki tarafın arasına girince yaralı şahıs tarafından sağlık personelleri ve güvenlik personellerimiz darp edilmişti bizde arkadaşlarımızı yalnız bırakmayarak moral motivasyonlarını yüksek tutmak için ziyaretlerimizi sürdürmekteyiz.

Sağlık Müdürü, Doç.Dr. Sünnetçioğlu, darp edilen sağlık çalışanlarını ziyareti esnasında, “Yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz”  şiddet asla kabul edilemez; Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı utanç verici bir eylemdir. Zorlu geçirdiğimiz pandemi sürecinden bu yana vatandaşlarımıza hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personellerimizin şiddete maruz kalması asla kabul edilemez. Görevi başındaki meslektaşlarımıza karşı gerçekleşen çirkin saldırı sonrasında adli süreç başlatılmıştır. İl Sağlık Müdürlüğü olarak adli sürecin takipçisi olacağız. Yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz