TEK VATAN,TEK MİLLET,TEK BAYRAK

29 Temmuz 2016 Cuma, 16:00

Ülkemizde yaşanan darbe girişiminin ardından halkın sokağa inerek askerlere karşı koyması ile darbe önlenmiş oldu. Bununla ilgili olarak gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan gerekse Başbakan Yıldırım, vatandaşların sokağa çıkması gerektiğini belirtmişti.

Bu çağrıların ardından yaklaşık 15 gündür ülkenin her yerinde olduğu gibi Van ilinde de vatandaşlar meydanları doldurdu. Demokrasi nöbeti tutan her yaşta kalabalık vatandaş kitlesi, Türk bayrakları sallayarak darbe girişimini kınadı.

Darbe girişiminde bulunanları lanetliyorum.

Ak Parti Van il başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi Zeki Karakuş 15 Temmuz akşamından bu güne kadar nöbette olduğunu belirterek Ak Parti Van il başkanlığı olarak yaklaşık yüz on beş bin adet Türk bayrağının alandaki vatandaşlarımıza dağıttıklarını ifade etti.  Cumhurbaşkanının bu alanlardan çekilin demeyinceye kadar da demokrasi nöbetine devam edeceklerini, alanlardan ayrılmayacaklarını vurgulayan Karakuş, Halkımız yediden yetmişe bu alanları boş bırakmadı fikir ayrılığını, siyasi görüşünü bir tarafa bırakarak devletine ve ülkesine sahip çıktı partim ve kendi adıma teşekkürlerimi sunuyorum. Darbe girişiminde bulunanları da lanetliyorum dedi.

 Tek vatan, Tek millet, Tek bayrak

 Serbest çalışan Mürsel Irmaksever ve eşi darbe girişiminin ilk gününden bu yana beşyol meydanından ayrılmayıp darbeye karşı olduklarını belirterek tek vatan tek millet tek bayrak olduğunu ifade ettiler.

Ülkemizin kıymetini bilmemiz gerekir

Aslen Diyarbakırlı olan ve Van da ikamet eden Ekrem Balyar yapılan darbe girişimini şiddetle kınadığını ve lanetlediğini dile getirerek, yirmi yıl sendikacılık yapmış biri olarak dünyanın çeşitli devletlerine gittim, fakat bu vatanın topraklarının dünyanın hiçbir yerinde olmadığını Türkiye’deki hak ve özgürlüklerin dünyanın hiçbir yerinde bu kadar rahat olmadığını gördüm. Ülkemizin kıymetini bilmemiz gerekir, özellikle darbe girişiminden sonra birbirimize görüş gözetmeksizin bağlanmamız kenetlenmemiz ülkemizin daha da iyi yerlere gelmesine vesile olacaktır diye düşünüyorum dedi.

 Bu bir katliam darbesidir.

Çiçekli Eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılınç bu bir katliam darbesidir dedi. Allah kabul etmesin bu ne 1960 nede1980 darbesidir. Bu darbenin amacı Türkiye de büyük bir katliam yapıp yanı başımızdaki Suriye deki ateşi Türkiye ye taşımaktır. Belki güneydoğumuzda işid’i doldurarak ya da doğumuzda PKK yı, ya da tam doğuda ermeni güçlerinin Van’ a kadar teslim etmek gibi bir durumla karşı karşıyaydık. Dış güçlerin ülkemizde yıllardan beri büyük amelleri var ve bu amelleri gerçekleştirmek için zaman zaman belli kitleler belli cemaatler, belli siyasi partiler ya da belli terör örgütlerini ülkemize karşı kullandılar buda bu oyunlardan biridir. Ama bilmeleri gerekir ki Türk halkı her zaman güçlüdür ve bu darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz akşamından bugüne kadar reisini dinleyerek meydanlara, sokaklara çıkarak kışlaların önüne giderek bu darbecilere fırsat vermedi. Bu alanları demokrasi alanına çevirdi. Aslında Şunu da belirtmek isterim ki meydanlarda olmamız tehlike devam ediyor mantığı ile değil tüm dünyanın Türk halkının gücünü görmeleri açısından da çok önemli bizler Cumhurbaşkanımız tamam demediği müddetçe alanları terk etmeyeceğiz.

Haber,Röportaj:Beraat ÖNER

 

 

 

 

 

 

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz