BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞKALE’NİN KIRSAL MAHALLELERİNE TARIMSAL HİZMET

07 Ekim 2019 Pazartesi, 13:46

Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale ilçesinin kırsal bölgelerinden biri olan Örenkale mahallesinde, tarımsal hizmetler bakımından büyük bir hizmete imza attı.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının, kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalar sürüyor. Birçok ilçe de yaptığı sulama kanalları ile çiftçilerin yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi, son olarak Van’a 120 km uzaklıkta bulunan Başkale ilçesi Örenkale mahallesini suyla buluşturdu. 2018 yılında ihalesi yapılarak çalışmalara başlanan Başkale Örenkale-Hasanabad sulama tesisi, tamamlanarak çiftçilerin hizmetine sunuldu. Yaklaşık 4 bin 500 metre uzunluğunda ki sulama kanalı üzerinde, bent, yol geçişleri, plak köprü, akedük ve sel geçişleri barındırıyor. Daha önce arazi sulamalarında ve hayvanlara su vermekte büyük sıkıntı yaşayan Örenkale mahallesi sakinleri, biten sulama kanalı ile büyük bir rahatlığa kavuşmuş oldu.

Birçok ücra mahallelerde tarımsal anlamda hizmetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla bölge halkının takdirini topladı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz