BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİN EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

09 Ekim 2019 Çarşamba, 11:07

Van Büyükşehir Belediyesi, hayvan sayısının yoğun olduğu yerlerde modern hayvan içme suyu göletleri inşa ederken, ihtayacı karşılamayan göletleri de genişletiyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılığın daha verimli hale getirilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Bu kapsamda birçok mahalle ve mezrada verimin artmasına yönelik yapılan gölet, sıvat ve sulama kanalları ise çiftçilere büyük bir kolaylık oluşturuyor

Gevaş ilçesine bağlı Abalı mahallesinde yapımına başlanan ve kısa süre içerisinde hizmete sunulan hayvan içme suyu göleti, bölgede hayvancılık yapan vatandaşlara da can suyu oldu. 22 bin metre küp depolama hacmine sahip göletten, çevrede bulunan 130 hanenin 1200 büyük baş, 5 bin küçük baş hayvanı faydalanıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından mahalleye yapılan Gölet ile birlikte hayvancılığında 1 yılda geliştiğini Mahalle sakinleri ise Belediye ekiplerine teşekkür etti.

Öte yandan Tuşba ilçesi Ocaklı mahallesinde çiftcilerin ihtiyacını karşılamayan gölet, ekipler tarafından genişletilip, kanal kazısı da tamamlanarak hizmete sunuldu. Büyükşehir Belediyesinin hayvansal üretim ve çiftciliğin gelişmesi için kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalarının devam edeceği bildirildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz