Başkan Tanış’tan Kadir Gecesi mesajı

27 Nisan 2022 Çarşamba, 15:10
Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Tanış, mesajında, Kovid-19 kısıtlamalarının büyük oranda kalktığı Türkiye’de Kadir Gecesini, iki yıl aradan sonra camilerde ibadet ve dualarla idrak etmenin heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.
Kadir Gecesinde sema kapılarının sonuna kadar açıldığı kaydeden Başkan Tanış, “Kur’an-ı Kerim’de Kadir Suresi’nde bu gece şöyle anlatılıyor: “Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen ne bileceksin. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”
Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını, yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum. Hiç şüphesiz bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin bereketinden manen en iyi biçimde yararlanmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu mübarek gecenin getirdiği esenlik ve selametin başta İslam dünyası olmak üzere milletimizi ve hemşerilerimizi kuşatmasını temenni ediyor, Yüce Mevla’dan bizleri Ramazan Bayramı’na eriştirmesini diliyorum” dedi.  
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz