Başkan Karabıyık’tan Van Depremi’nin Yıldönümü Mesajı

23 Ekim 2020 Cuma, 12:41

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık 23 Ekim Van depreminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karabıyık yayımladığı mesajında; “23 Ekim 2011 günü meydana gelen ve merkezi Van Erciş olan 7,2 büyüklüğündeki deprem ilimizde yıkıcı hasarlar oluşturmuş, 644 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve binlerce vatandaşımızın yaralanmasına sebep olmuştur.

Ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Bu noktada en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, depreme karşı bilinçlendirmenin sağlanması kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bahse konu insan hayatıdır ve her şeyden mühimdir. İnsanın canına kast eden de deprem değil ihmaldir, tedbirsizliktir. 23 Ekim 2011’de 7,2 ve 9 Kasım 2011’de 5,6 büyüklüğündeki depremler ve son olarak 23 Şubat 2020’de Başkale ilçemizde yaşadığımız 5,9 büyüklüğündeki depremde yaşadığımız acılar hala ilk günkü gibidir. Zaman kaybettiklerimizi asla unutturmayacaktır.

Deprem kuşağı üzerinde yer alan ilimizde, bölgemizde ve ülkemizde bir daha böylesi depremlerin yaşanmamasını umut ederken, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bir daha aynı acıların ve afetlerin tekrarının yaşanmamasını diliyorum dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz