Başkan Karabıyık’tan 19 Mayıs Mesajı

18 Mayıs 2022 Çarşamba, 23:30

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı mesajla kutladı.

Başkan Karabıyık yayımladığı mesajında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına 16 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla İstanbul’dan yola çıkarak, Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 103. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan ve ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, geleceğimizin teminatı gençlere emanet etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bu düşüncelerle, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz