Başkan Karabıyık’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ mesajı

15 Temmuz 2022 Cuma, 10:04

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Karabıyık yayımladığı mesajında; “FETÖ/PDY terör örgütü tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminin 6. yıldönümünde bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum. Asla unutmamamız ve unutturmamamız gereken 15 Temmuz hain darbe girişimi; demokrasimiz başta olmak üzere ülkesine, devletine, anayasal düzene bağlılığından ve özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin güçlü duruşu ve yazdığı kahramanlık destanı ile püskürtülmüştür.

Ay-yıldızlı al bayrağımızın altında toplanan ve 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper eden yüce milletimiz, bu hain darbe girişimini güvenlik güçlerimizle birlikte canları pahasına kanlarını dökerek engellemiştir.

Ülkemizin birliğini ve beraberliğini yıkmak, demokrasimizi yok etmek isteyen şer odakları her zaman olacaktır. Ancak ülkemizin huzuruna ve geleceğine, birliğine ve beraberliğine göz diken tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla vazgeçilmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle vatan için, bayrak için, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum dedi.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz