02 Kasım 2014 Pazar, 01:35
Beraat Öner
Beraat Öner beratoner@vangoluhaber.com Tüm Yazılar

Barınacak Liman Arayan Devrik Eski Başkan

Literatürde “mecaz” olarak ifade edilen edebi bir sanat vardır.

Literatürde “mecaz” olarak ifade edilen edebi bir sanat vardır. Madem böyle bir nimet var bizde istifade edelim. Bildiğiniz gibi cüsse: insan ebadı, beden boyutu manasındadır. İnsanın cüssesi olurda, lisanın olmaz mı? Mesela “boyundan büyük laf etmek” burada hem insanın ebadı ölçü olarak sunulmuştur hem de lisanın…

Bu girişi yaptıktan sonra, cüssesini aynada kontrol etmeden boyunu aşan  ifadelerle mesajlarla , iktidarı kullanarak bağlı olduğu partide sadece üyeliği olan Ak Parti Edremit eski ilçe başkanının (görevden alınan) trajikomik durumuna bakın!

29 Ekim Cumhuriyet bayramında Van Ak Partide sadece üyeliği bulunan şahsın genel başkan ve genel başkan yardımcılarının mesajlarını kullanması haddini aşmazlık değilde nedir ?

Deveye “neren eğri” demişler “nerem doğru ki” demiş.

Görüyoruz ki  Van  Ak Parti Edremit  eski ilçe başkanı (görevden alınan) hem bilgi birikim noktasında, hem siyasi tecrübe  noktasında eline su dökemeyeceği insanlarla aynı keseye girmeye çalışması cüssesini aşmış olduğunu gösteriyor.

Zira onun  gibilerinin ne dersi oralara yetişir, ne de çapı!

Yaptığı iş; sineğin mide bulandırması misaline eşdeğerdir.

Mensup olduğu partiye zarar vermektedir.

Eski Başkana  tavsiyem; hemen aynada kendini kontrol etmesi, çapını, cüssesini izlemesi sonra da gönderdiği mesajı  tekzip etmesidir.

Haddini  bilmek utanılacak bir şey değildir. Fazilettir.

Haddini bilmezsen bildirmek daha ağır gelebilir.

 

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz