AK Parti Van İl Baskani Türkmenoglu’ndan Kurban Bayramı Mesajı

20 Temmuz 2021 Salı, 00:26

AK Parti Van Il Baskani Kayhan Türkmenoglu, Kurban Bayrami dolayisiyla mesaj yayimladi

Türkmenoglu, mesajinda, Kurban Bayrami’nin kardeslik bilincinin tazelenmesine, muhabbet ve dayanismanin pekismesine vesile oldugunu belirten.

Merhametin, vefanin, sadakatin ve fedakarligin simgesi olan Kurban Bayrami’nin anlamini çok iyi kavramak gerektigini ifade eden Türkmenoglu, sunlari kaydetti:

“Dinimiz basta olmak üzere gelenek ve kültürümüz yardima muhtaçlara destek olmayi, yetimlere kucak açmayi, yaslilari sevindirmeyi, mazlum ve magdurlari korumayi, komsusu açken tok yatmamayi emreder. Kurban Bayrami, bu sebeple bir imkan ve firsat özelligi tasiyor. Gönül kazanma seferberligine girmeliyiz. Bu bayramda, muhtaçlarin hanelerine, muhabbeti ve sevinci tasimaliyiz. Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmaktir. Olusacak manevi atmosferle 81 milyonumuz tüm cihana bir oldugumuzu, iri oldugumuzu ve diri oldugumuzu göstermeliyiz.”

Dünyayi etkisi altina alan salgin nedeniyle önceki bayramlari buruk geçirdiklerini aktaran Türkmenoglu, “Bu bayram da kisitlama olmadan bayramlasacagiz. Maske, mesafe ve temizlik kuralina uyarak bayramimizi geçirmeye çalisalim. Bu duygu ve düsüncelerle basta Vanli hemserilerimiz olmak üzere tüm Islam aleminin Kurban Bayrami’ni tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz